Ana içeriğe atla

Gülen Erdoğan kadar sevmeni olmayan bir lideri bir daha bulamayacağını düşünmüş olabilir.


Belki de Fetullah Gülen, Erdoğan gitmeden önce devleti ele geçirmek istedi. Belki de Erdoğan'dan sadece nefret etmiyor aynı zamanda da bir fırsat olarak görüyordu. Erdoğan bir yandan sevilirken bir yandan da aynı zamanda nefret edeni de çok olan bir lider. Belki de bir kere kendisi hakkında bu kadar kutuplaşılacak bir lider bulamayacağı Fetullah Gülen darbe için acele etti.

Belki Gülen ölmeden önce görmek istedi kendi hükümranlığını, kendince çalışmasının karşılığını alacaktı belki de; ama olmadı. Erdoğan'dan nefret edenler hareketsiz kalınca başaramadı, darbe yine Erdoğan'a yaradı, onu daha da güçlendirdi. Fetullah Gülen ise umarım ölmeden anıları gerçekçi bir şekilde yazar, bizde gerçekten öğrenmiş oluruz, kim bu adama bu aklı verdi. Sıradan bir vaizken kim onda bir ışık gördü ve kendince bir hareketin lideri olarak seçti, Ona bu yolları kim açtı.

15 Temmuz ülkeden çok şey götürdü ama daha da götüreceğe benziyor çünkü sorunu sadece Fetullah Gülen ve örgütüne indirdiler oysa asıl sakatlık başkaydı, gruplaşmalarının önüne geçecek, cemaatlerin din dışında faaliyetlerine mercek ile bakılacak bir değişiklik gelmeliydi önümüze. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …