Öne Çıkan Yayın

Koronanın bitmeyen etkisi

Gülen Erdoğan kadar sevmeni olmayan bir lideri bir daha bulamayacağını düşünmüş olabilir.


Belki de Fetullah Gülen, Erdoğan gitmeden önce devleti ele geçirmek istedi. Belki de Erdoğan'dan sadece nefret etmiyor aynı zamanda da bir fırsat olarak görüyordu. Erdoğan bir yandan sevilirken bir yandan da aynı zamanda nefret edeni de çok olan bir lider. Belki de bir kere kendisi hakkında bu kadar kutuplaşılacak bir lider bulamayacağı Fetullah Gülen darbe için acele etti.

Belki Gülen ölmeden önce görmek istedi kendi hükümranlığını, kendince çalışmasının karşılığını alacaktı belki de; ama olmadı. Erdoğan'dan nefret edenler hareketsiz kalınca başaramadı, darbe yine Erdoğan'a yaradı, onu daha da güçlendirdi. Fetullah Gülen ise umarım ölmeden anıları gerçekçi bir şekilde yazar, bizde gerçekten öğrenmiş oluruz, kim bu adama bu aklı verdi. Sıradan bir vaizken kim onda bir ışık gördü ve kendince bir hareketin lideri olarak seçti, Ona bu yolları kim açtı.

15 Temmuz ülkeden çok şey götürdü ama daha da götüreceğe benziyor çünkü sorunu sadece Fetullah Gülen ve örgütüne indirdiler oysa asıl sakatlık başkaydı, gruplaşmalarının önüne geçecek, cemaatlerin din dışında faaliyetlerine mercek ile bakılacak bir değişiklik gelmeliydi önümüze. 

Yorumlar