Ana içeriğe atla

Great America with Trump or Ordinary America without Him.Donald Trump  Amerikanın yeni Başkanı oldu. Aslında üstüne çok fazla yorum yapmak istemediğim bir konu. Amerika'da kendini Demokrat sayan insanlar sokağa döküldü. Seçimlerden önce seçim sonucu kabul etmeyeceğini söyleyen Trump yerine Demokratlar benim başkanım değil başlığı altında eylemlere başladılar.

Bugün Türkiye'de bir gazetede Trump nasıl Başkan olamaz sorusuna yanıt arandığını  gördüm. Barış Manço şarkıları gibi olacak ama burayı Amerikalılar için yazalım.

Even if you don't like the person who is elected by president please respect him. Because if you try to prevent him you will see that he will be coming stronger and he will get bigger piece from Pie.

Türkiye'de 367 ve daha birçok örnek ile gördüğümüz engelleme çalışmalarının bugün bizi getirdiği noktada Daha Güçlü bir Erdoğan figürü ve hatta rejime balans ayarına doğru bir yola gidiyoruz. Aslında O gün sistemin arkasına sığınıp çeşitli açıklar bulup hesap yapanlar oyun kuralları ile oynabileceğini öğretti. Bugün O kuralları bozmak için 40 takla atanlar şimdi Erdoğan'ı kural bozuculuk ile itham ediyorlar; ama burada şunu söylemek gerek siz öğrettiniz. Kural bozmayı.

Şimdi Amerika'da Trump'ı sindirme çabaları görünüyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinde Trump konuşuluyor. Hatta bir ülkede Gazetecinin biri Trump'a suikast bile önermiş. Erdoğan ile Trump başlangıçta oldukça benziyorlar. İkisi de kimi çevrelerce sindirilemedi. Bu da kısa vadede bilmem ama uzun vadede daha güçlü bir Trump demek.

Çeşitli analizciler çıkıyor Trump niye seçildi diye açıklama yapıyorlar madem o kadar biliyordunuz Clinton'a yazsaydınız onun seçim kampanyasında yer alsaydınız ve önleseydiniz Trump'ı. Amerikan'ın devlet geleneği var, ama seçimleri içine sindiremez ve gelenek ile oynamaya başlar yada kaşırlarsa Amerika Rüyası yerini Amerikan Kabusuna bırakabilir.

Amerikalılar Trump ile yaşamayı öğrenmeli.

Americans should learn how to Live with Trump

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …