Ana içeriğe atla

Başkanlık belki de 07 Haziran korkularını azaltmak içindir.


Başkanlık ülkenin gündeminde yerini koruyor. Ondan önce bu Cinsel İstismar yasası ile yorum yapmayacağım. Çünkü ne savunma ne de suçlama kolaycılığına kaçmayacağım. Konunun dışında şunu söyleyebilirim artık herkes 18 yaşından sonra evlensin. Ancak insanların başından geçenleri dikkate almakta fayda var. Kadınların mağdur olduğu onlarca ve binlerce olay var; ama erkeklere de yoğun bir şekilde tacizci sıfatı yapıştırılıyor. Bu küçük yaşta evlenmelerde erkek çocuklarda mağdur oluyor olabilir. Onlarda bu durumdan mağdur olabilir, kimi yerlerde ailelerin zorlu ile 18 yaş altı erkek ve kadınlar evlendirliyor.

İett'nin kadınları 22:00'den sonra güzergah içinde istedikleri yerde indirmesi güzel ama erkekler içinde tehlikeli alanlar var bence orada da cinsiyetçi bir yaklaşım sergilenmemeliydi.Herkese eşit uygulama daha da iyi olurdu.

Başkanlık aslında Erdoğan ile ilgili ama tam öyle değil, Bu ülkede belli bir çoğunluğa her lider ülkeyi tek başına yönetmek istedi. Bunu çeşitli isimler dile getirdi ancak şansı Erdoğan yakaladı ve buna da en büyük katkıyı muhalif kanat yaptı. Erdoğan bugün anladı ki 2'li seçimlerin hep kazananı olma şansı yüksek bu yüzden de Başkanlığı istiyor, ancak çoklu seçim sistemi ona  yeni 07 Haziranlar yaşatabilir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…