Ana içeriğe atla

Suçu AKP seçmenine yüklemek kolaycılık.Bugünlerde bazı yazarlar AKP seçmenine sesleniyor, suça ortak olmayın diyerek çağrıda bulunuyorlar.Hani taktik biraz değişmiş, daha önce aşağılama yolu seçiliyordu, göbeği kaşıyan adam falan deniyordu şimdi suça ortak olma diyorlar. Yani ülkenin bu durumda olmasının sanki tek suçlusu AKP'ye oy verenlermiş gibi.

Önce seçmenin ve seçimin meşrutiyetini tartışa durdular, sonra Cemaatin kucağına ittiler AKP'yi, şimdi de ülkenin durumunu sadece AKP ile açıklıyorlar. Bugün yazarlar tutuklanıyor diye feryat edenler geçmişte 301 Nolu kanundan hüküm giyenleri unuttular şimdi sadece AKP suçlu.

Dilek Dündar'ın pasaportuna el konulmuş, olabilir. Bu ülkede nice insanlar yurtdışına kaçmadı Can Dündar hemen soluğu Almanya'da aldı.Eşini de yanına istiyor olabilir. Devlette bu uyanıklığa izin vermiyor, hani bazı insanlar göbeğini kaşıyabilir de çok da salak yerine koymamak lazım.

Bugün Türkiye'nin geldiği noktada verilen oylardan öte insanların davranış tarzları sorunumuz. Kim gerçekten özgürlükçü kim değil bilemiyoruz. Bugün AKP seçmenine seslenen birçok insan birçoğumuzun Terör Örgütü kabul ettiği PKK ele başına sempatisini, bağını ortaya koyan HDP'ye oy verilsin diye ortalığı ayağa kaldırıyordu.

Suçu bir partinin seçmenine değil kafa yapısına bağlamak lazım, Milletçe bozuk bir kafa yapısına sahibiz. AKP'nin de elbette bir sürü günahı ve hadi onların deyimi kandırıldığı an ve alan var.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …