Öne Çıkan Yayın

Suçu AKP seçmenine yüklemek kolaycılık.Bugünlerde bazı yazarlar AKP seçmenine sesleniyor, suça ortak olmayın diyerek çağrıda bulunuyorlar.Hani taktik biraz değişmiş, daha önce aşağılama yolu seçiliyordu, göbeği kaşıyan adam falan deniyordu şimdi suça ortak olma diyorlar. Yani ülkenin bu durumda olmasının sanki tek suçlusu AKP'ye oy verenlermiş gibi.

Önce seçmenin ve seçimin meşrutiyetini tartışa durdular, sonra Cemaatin kucağına ittiler AKP'yi, şimdi de ülkenin durumunu sadece AKP ile açıklıyorlar. Bugün yazarlar tutuklanıyor diye feryat edenler geçmişte 301 Nolu kanundan hüküm giyenleri unuttular şimdi sadece AKP suçlu.

Dilek Dündar'ın pasaportuna el konulmuş, olabilir. Bu ülkede nice insanlar yurtdışına kaçmadı Can Dündar hemen soluğu Almanya'da aldı.Eşini de yanına istiyor olabilir. Devlette bu uyanıklığa izin vermiyor, hani bazı insanlar göbeğini kaşıyabilir de çok da salak yerine koymamak lazım.

Bugün Türkiye'nin geldiği noktada verilen oylardan öte insanların davranış tarzları sorunumuz. Kim gerçekten özgürlükçü kim değil bilemiyoruz. Bugün AKP seçmenine seslenen birçok insan birçoğumuzun Terör Örgütü kabul ettiği PKK ele başına sempatisini, bağını ortaya koyan HDP'ye oy verilsin diye ortalığı ayağa kaldırıyordu.

Suçu bir partinin seçmenine değil kafa yapısına bağlamak lazım, Milletçe bozuk bir kafa yapısına sahibiz. AKP'nin de elbette bir sürü günahı ve hadi onların deyimi kandırıldığı an ve alan var.


Yorumlar