Ana içeriğe atla

İğne fetocu ya çuvaldız ?İnsanın yazmasının birde yazdığını yayınlamasının en iyi tarafı saf değiştirirse yüzüne vurulması kolaylaşıyor.

15 Temmuz'da bu ülke bir karanlığa gömülecek mıydı evet gömülecekti ve buna izin verenler tutuklansın mı tutuklansın, ölenler şehit sayılsın mı sayılsın.  Bunlara kimsenin itirazı yok, isimlerde değişsin mi değişebilir ama velakin bu tüm yapılanların ardında ülkede çok bir partinin tercihleri benimseniyorsa bunda tehlikeli. Evet 15 Temmuz da Erdoğan olmasaydı daha vahim günler bizi bekliyordu ve fakat ülkenin kaderi sadece 15 Temmuz'da değişti muamelesi yapmak bu da biraz abartı oluyor. 

15 Temmuz sürecine giden yolda bakın nice videolar yayınlanıyor ama velakin insanlar hala Hiçbirşey olmamış gibi davranabiliyor. Günah keçileri seçildi ayıklamalar başladı ama artık iğne başkasına batarken çuvaldız yok piyasada İğne Fetocu peki ya Çuvaldız. 
Yenikapı'da bir ruhun ortaya konmadığı Ortaya çıktı. Birde insanların anlayamadığı şeyler var bunlardan biri de Bir terör örgütü liderine yelpaze tutulurken bir başka terör örgütü lideri için açık grevi yapılabiliyor. Biri tutuklanıyor diğerleri de grevine devam ediyor bu farkı da bize birileri anlarsın ve bir an önce anlayalım. 

Ülkede ne kadar çok yalaka olduğunu da öğrendik. Bizim çizgimiz 17-25 Aralık bir hükümete müdahaleydi ama bir yanda fa bir daha o 4 bakanı göremedik.  
Öyle çok olaylarda geriye dönülüyor ki insan yargı önünde değil kendi vicdani önünde yargılanmaktan korkuyor. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha