Ana içeriğe atla

Belki de adaleti karın doyuran hale getirmek gerek.


Sinan Çetin bir dönem bir program yapardı ismi Film gibi daha sonra oğlu bir trafik kazasına karıştı. Film gibi birşey oldu. Çocuklar zaten isimlerden etkilenir diyoruz onda haklı çıkıyoruz galiba Rüzgar Çetin'de hayatında film gibi olaylar yaşıyor. Bir polisin ölümüne sebep olan bir kazaya karıştı

Bugün 30.09.2016 Polis yakınlarının davadan vazgeçtiğini duyduk. Bir şekilde vazgeçmişler ne şekilde olduğuna ilişkin birçoğumuzu ortak paydada buluşturabilecek tahminler var. 

Şimdi adaletin karın doyurmadığı bir dünyada ilgili aileyi suçlamak kolaycılık olur.  Sinan Çetin'i de oğluğunu kurtarma çabası gösterdiği için suçlamak acımasızlık olabilir , diğer yandan Rüzgar Çetin'in de hapiste olmak istememesini anlamak da mümkün. Peki polisin neydi günahı eğer ilahi bir adaletin tecelli etmesinin aktörü değilse , elimizde polisin günahı neydi diye sorma hakkı var. 

Peki ne noktaya geleceğiz bir kere adaleti karın doyuran bir hale getirmemiz gerek   Diğer yandan taraf olmadığımız olaylarda  bekara karı boşamak kolay modundan  çıkmamız lazım. 

Her olayda yorum yaparken her seferinde mağdur olan olacağımızı düşünüyoruz. Oysa mağdur eden olabileceğimiz , çarpan olabileceğimiz, çarpanın babası olabileceğimiz, eşini, evladını kaybeden olabileceğimizde aklımıza gelmeli. 

Elbette zenginin gücünü kullanıp sürekli fark yaratması fakirin nefretini körükler Bu da iyi birşey değildir.  Çünkü dünyada fakirler oldukça fazladır ve isyanlar büyük bedellere yol açar. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha