Öne Çıkan Yayın

PKK'nın Kılıçdaroğlu açıklaması kafa karıştırıcı


Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı sonrası PKK'nın hedef Kılıçdaroğlu değildi açıklaması acaba PKK'nın kendisine CHP'yi siyasi muhatap almak istediğini mi gösteriyor ? AKP iktidarının düşmanları çoğalıyor, AKP ise kendince daha vatanperver bulduklarıyla yeniden işbirliği içine girmek istiyor. Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu'nun adını 15 Temmuz'dan sonra olumlu şekilde anlamaya başladı. AKP kendince dost gördüklerinden darbe yedi. Bu darbe hem soyut hem de somut anlamda, şimdi kendisine dostlar arıyor burada da yeni darbe yiyebilir.

Ak Parti'nin aslında tek yapması gereken doğrunun tanımını yapmak ve buna uygun davranmak doğrunun yanında olmak, O zaman böyle ikide bir yan çizmesine gerek kalmayacak. Ne kandırılacak ne de kanacak. Ülkeyi işin ehillerine teslim etmesi gerekiyor, Yoksa daha çok yanılacak.

CHP cephesinde durum biraz daha farklı onlarda özgürlükçü profil çizmek isterken birtakım insanlardan uzaklaşıyor. Koşulsuz bir özgürlük anlayışları var, onlarda devlette olsa bocalar. PKK açıklaması CHP'yi karşısına almak istemediğini gösteriyor. Burada da nasıl yorumlansa acaba denen bir durum var.

Yorumlar