Öne Çıkan Yayın

Bukelamunlar renk , insanlar telefon değiştirir.


Hayatımız teknolojinin içine öyle girdi ki, her anımızı, anımızı paylaşır olduk. İphone 3 ile başlayan yolculuğa bugün 7 ve S iler devam eder duruma geldik, yakında belki de 8 ve 9 çıkacak. İphone 8 çıktığında, 9 Çıktığından kuyruklar olacak. Samsung belki Galaxy serisini daha ileriye taşıyacak. Life is Good diyen LG belki de rekabette avantaj elde edecek. Blackberry silindi gibi zaten.

Connecting People ile hayatımızda önemli yer tutan Nokia bugün anılarda yerini alıyor.3310 sevdalısı olmayan hangimizdik. Bir dönem maaşın 3'e birine iyi bir telefon alırken bugün nerdeyse 2 maaş seviyesine geldi telefonlar ve çok uzun ömürlü de değiller, yenisi çıktıkça insan değiştirmek istiyor. Bukalemunlar kabuk insanlar ise telefon değiştiriyorlar.  Hayat bizi değişime ayak uydurmaya zorluyor. Hatta ayak uydurmanın tabiri de çıkmış moda, Moda aslında ayak uydurabilmektir.

Geçmişte ayaklarında ayakkabı olmayan neslin çocukları bugünde modayı takip etmekte zorlanıyorlar, ancak bu teknoloji sayesinde uzaktan baktıkları ünlüleri yakından takip edebiliyorlar. Aslına bakarsanız garip hayat eskiden hepimiz birbirimizden kaçardık, şimdi yeme içmemizden sıçmamıza kadar nerdeyse paylaşır duruma geldik. Zaten ana öğretilerden biri de hayat paylaştukca güzel değil mi?


Yorumlar