Ana içeriğe atla

Kirli ve gözü yaşlı alan siyaset ve ekonomi.


Yine terör, Atatürk Havalimanındaki saldırı hepimizin içi burktu. Artık o kadar tiksindirici hal aldı ki ne yapacağımızı bilemez hale geldik. Siyaseten kirlenme aldı başını gidiyor. Vatandaş bilmeden oradan oraya savruluyor. Kim kime neden güvencek kim, kimi suçlayacak bilemiyoruz. Avrupa ve dünya devletleri terörizmi yalandan kınarken, biz kime inanacağız.

Hayatı sorgulamak anlamsız aslında, yapacak çok şey yok. Siyaset artık çok kirli bir alan. O ya da bu parti farkeder mi, bence etmeyecek çünkü siyasetin kirli dalgasına masum düşüncelerimiz kurban edilirken, acılarımız bir başkaları için sevinç oluyor.

İnsanımızın hamuru gittikçe bozulurken yapılan açıklamalar aslında çok birşey ifade etmiyor. İstanbul'da hareket halindeki birçok kişi ölümle karşı karşıya kalabilir. Artık sıkıcı, bunaltıcı oldu, insan bir yerlere haykırmak istiyor, ama doğru neresi ve kime haykıracak herkes bir bilinmezin içinde sığınacak liman ararken, korsan ve timsah gözyaşlarına sığınıyor olabilir.

İktidarın belki terör olayında sorumluluğu yok, belki var, ama artık bu ayrıştırıcı dili bırakması gerekiyor. Kadınların anneliğinden, gençlerin dindarlığından öte bozulan hamurumuzu düzeltmemiz gerekiyor. Hepimiz acı çekiyoruz. Bizim turizmciler çok daha fazla acı çekiyoruz. İçimizdeki birçok insan rantçı ama gerçekten biten bir sektöre doğru gidiyoruz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…