Öne Çıkan Yayın

Kirli ve gözü yaşlı alan siyaset ve ekonomi.


Yine terör, Atatürk Havalimanındaki saldırı hepimizin içi burktu. Artık o kadar tiksindirici hal aldı ki ne yapacağımızı bilemez hale geldik. Siyaseten kirlenme aldı başını gidiyor. Vatandaş bilmeden oradan oraya savruluyor. Kim kime neden güvencek kim, kimi suçlayacak bilemiyoruz. Avrupa ve dünya devletleri terörizmi yalandan kınarken, biz kime inanacağız.

Hayatı sorgulamak anlamsız aslında, yapacak çok şey yok. Siyaset artık çok kirli bir alan. O ya da bu parti farkeder mi, bence etmeyecek çünkü siyasetin kirli dalgasına masum düşüncelerimiz kurban edilirken, acılarımız bir başkaları için sevinç oluyor.

İnsanımızın hamuru gittikçe bozulurken yapılan açıklamalar aslında çok birşey ifade etmiyor. İstanbul'da hareket halindeki birçok kişi ölümle karşı karşıya kalabilir. Artık sıkıcı, bunaltıcı oldu, insan bir yerlere haykırmak istiyor, ama doğru neresi ve kime haykıracak herkes bir bilinmezin içinde sığınacak liman ararken, korsan ve timsah gözyaşlarına sığınıyor olabilir.

İktidarın belki terör olayında sorumluluğu yok, belki var, ama artık bu ayrıştırıcı dili bırakması gerekiyor. Kadınların anneliğinden, gençlerin dindarlığından öte bozulan hamurumuzu düzeltmemiz gerekiyor. Hepimiz acı çekiyoruz. Bizim turizmciler çok daha fazla acı çekiyoruz. İçimizdeki birçok insan rantçı ama gerçekten biten bir sektöre doğru gidiyoruz.

Yorumlar