Ana içeriğe atla

Aslında zaten futbolcu kaybediyor.Avrupa Şampiyonası Euro 2016'da gerçekten kötü bir görüntü veriyoruz. Şimdiye kadar 2'de 0 çektiğimiz gibi kaleye ulaşmış golümüz yok şut sayımız ise az. Hal böyle olunca eleştiriler başladı en çok da futbolcuların aldıkları paralar üzerinden.

Oyuncular ve teknik direktörler taraftarların yarattığı paza üzerinden para kazanır. Elbette kendi yetenekleri de var ancak taraftar onlara bu kadar ilgi göstermezse bir kazanç olmaz.  Futbolcu dönemi iyiyse para kazanarak ödülünü alır kötüyse düşüşe geçtiğinde popülaritesini kaybeder ve para kazanma şansı düşer. 
Taraftarın aslında bir kaybı yoktur eğer tarafgirliği bırakıp oyundan zevk alırsa zaten çok da önemsemeyeceği bir kaybı olur. 

Eğer taraftar bu turnuvada sevince yatırım  yapıyorsa en azından Türk seyircisi için bu akıllı bir yatırım değildir. Buda seyircinin kendi yatırım beceriksizliğidir. Türkiye her iki maçtada kağıt üstünde kendinden çok daha iyi takımlara kaybetmiştir. Üstelik rakiplerinden birini zaten hiç yenememiş diğerini ise en son 1954'te yenmiş. Üstelik herşey de bitmedi   Henüz daha kazanma ihtimali olan ve daha öncede yenebildiği bir takım ile oynayacak. 

Gelelim işin para kısmına zaten kaybeden futbolcunun kendisi. Bugün Arda Turan muhteşem bir periyot geçirse Kazancı'na kazanç ekleyecekti. Oysa şimdi düşüşe geçebilir veya toparlanabilir. 

Futbolcu gereksiz popülerite yoluyla para kazanırken yine aynı şekilde gereksiz tepkilere de alışık olmalıdır. Çünkü popüler olmanın doğası budur ve bu döngüsel işlevde protesto da haktır. Ancak parayı asıl kaybeden aslında futbolcudur. Hem primlerden olmuştur hem de popülaritenin getireceği paradan. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…