Öne Çıkan Yayın

Aslında zaten futbolcu kaybediyor.Avrupa Şampiyonası Euro 2016'da gerçekten kötü bir görüntü veriyoruz. Şimdiye kadar 2'de 0 çektiğimiz gibi kaleye ulaşmış golümüz yok şut sayımız ise az. Hal böyle olunca eleştiriler başladı en çok da futbolcuların aldıkları paralar üzerinden.

Oyuncular ve teknik direktörler taraftarların yarattığı paza üzerinden para kazanır. Elbette kendi yetenekleri de var ancak taraftar onlara bu kadar ilgi göstermezse bir kazanç olmaz.  Futbolcu dönemi iyiyse para kazanarak ödülünü alır kötüyse düşüşe geçtiğinde popülaritesini kaybeder ve para kazanma şansı düşer. 
Taraftarın aslında bir kaybı yoktur eğer tarafgirliği bırakıp oyundan zevk alırsa zaten çok da önemsemeyeceği bir kaybı olur. 

Eğer taraftar bu turnuvada sevince yatırım  yapıyorsa en azından Türk seyircisi için bu akıllı bir yatırım değildir. Buda seyircinin kendi yatırım beceriksizliğidir. Türkiye her iki maçtada kağıt üstünde kendinden çok daha iyi takımlara kaybetmiştir. Üstelik rakiplerinden birini zaten hiç yenememiş diğerini ise en son 1954'te yenmiş. Üstelik herşey de bitmedi   Henüz daha kazanma ihtimali olan ve daha öncede yenebildiği bir takım ile oynayacak. 

Gelelim işin para kısmına zaten kaybeden futbolcunun kendisi. Bugün Arda Turan muhteşem bir periyot geçirse Kazancı'na kazanç ekleyecekti. Oysa şimdi düşüşe geçebilir veya toparlanabilir. 

Futbolcu gereksiz popülerite yoluyla para kazanırken yine aynı şekilde gereksiz tepkilere de alışık olmalıdır. Çünkü popüler olmanın doğası budur ve bu döngüsel işlevde protesto da haktır. Ancak parayı asıl kaybeden aslında futbolcudur. Hem primlerden olmuştur hem de popülaritenin getireceği paradan. 

Yorumlar