Öne Çıkan Yayın

Şehit de şahitlik de değil sorun


Bu ülke gelişmiyor bunun çeşitili sebepleri var. En son Hulusi Akar Cumhurbaşkanı'nın kızının düğününde nikah şahitliği yapınca başladı yaygara. Hemen şehitlik ve şahitlik üzerinden kılıçlar çekildi. Türkiye Erdoğan'dan başka birine ancak Erdoğan kabul edilince yönelebilir. Bakın herkes Genelkurmay Başkanının tahrik olmasını bekliyor. Erdoğan'a karşı cephe oluşturma sevdası onlarca başarısız denemeye rağmen tam gaz devam ediyor. Oysa bunun yerine daha aklı başında muhalefet yapılabilir.

Şehit haberlerine alışmaya başladık ki bu kötü birşey.Durumu kabullenmemiş olmamız bize acı veriyor. Ancak bir başka durumda şu evlerinde yada hayatlarında istedikleri gibi gülüp oynayıp tüm ihaleyi Genelkurmay Başkanına bırakmak isteyen zevat sizde şehitler için hangi eylemlerinizi değiştiriyorsunuz merak ediyorum. Zaten bu şehitlik işi de ap ayrı bir yazı konusu. Ancak bu ülkede artık demogoji siyasetini bırakıp kendimize çeki düzen vermemiz lazım.

Ha burada şunu da belirtmek gerek. 23 Nisan, 19 Mayıs v.s kutlamaların şehit haberleri kullanılarak iptal edilmesi de en az Genelkurmay Başkanı'nın nikah şahitliğini eleştirmek kadar sakat bir durum. 

Yorumlar