Öne Çıkan Yayın

Bilgiye ulaşmak kolaylaştıkça bilgisizlik daha da artacak.


Bahsedilmeyenden bahsetmek gerek diye düşünüyorum.  İnsan mesela ne ilgili bilgi sahibi değildir Merak etmiyor Değilim. Hepimizin merak ettiği ve bilmediği birçok şey olduğuna eminim. Cevap bulunmayan sorunları cevapları acaba nerede saklı. Hangi düşünen beyin kafasını Nelerle meşgul ediyor diye düşünmeden edemiyor insan.

Seneler önceden bugün İPhone ile ilgili bilgi arar mıydik aramazdık. Mesela havaray gündeme bira gelmişti. Havayolu ile şehir içi ulaşım düşünülebilir. 

Mars da tatil seçenekleri nelerdir, Mars da ki 5 yıldızlı oteller diye bir arama olabilir mesela. 
Yakında erkekler de hamile kalabilir bununla ilgili birçok yöntem gündeme gelebilir gerçi onun filmi yapılmıştı. 

İnsan içine bir çip yerleştirilip kendi yaşam öyküsünün Z raporu alınabilir hatta hangi duyguyu kaç kere yaşamış, kaç defa  yalan söylemiş tüm bunlar ortaya konulabilir. 

Belki de ileride okula hiç gidilmeyecek ve uzaktan sınavlara girilecek. Yabancı dil bilmeye gerek bile kalmayabilir. Gelişen çeviriler sayesinde herşey anında karşı tarafa doğru bir şekilde çevirilir. 

Oyun dünyası bambaşka bir boyuta erişebilir. Futbol gibi popüler sporlar yerini bambaşka aktivite ve yarışmalara bırakabilir. Ancak bilgiye ulaşma kolaylaştılarsa öğrenme gereği duyulmayacağı için bilgisizlik patlama yapabilir. 

Yorumlar