Ana içeriğe atla

Kusurlarına yapacak birşey yoktu ama pek ala küsüratları yuvarlama şansı vardı.


Adam günahkardı, avukatlardan korkuyordu. Adamın hayatındaki varolan boşluklardan bir yasal sızıntı istemiyordu. Zaten günahlarından dolayı sızılanıyordu. Bacaklarında olsaydı sızı romatizmadan diyebilirdi. Romatizma ile de Romantizm ile de bir ilişkisi yoktu. Roma ile tek bağı kendi kalleşini beklemeseydi. O da kendi Brütüs'ünü bekliyordu ve Brütüs'ü gelince o meşhur repliği söyleyecekti

"Sende mi Brütüs"

Bazen insanların mert olmasının sadece isimden ibaret olmasını istemiyordu. Vefa semt adıymış geyik cümlesine eş değer Mert bir erkek adıymış gibi cümle kurmayacaktı. Ekonomi okumuş ikame malı diye bir sözcük duymuştu ama ikame edilecek sözcükler yada cümleler yoktu kafasında.Kafası bazen tüm enerjisini belden aşağısına verebiliyordu. O zamanlarda belden aşağısını hissetmeyen insanlara sempati ile bakıyordu.

Sempatik sözcüğü bazen tipsiz kelimesine karşın siper görevi görüyor, tipsiz ve çirkin sözcüklerini örtüyordu. Kendi örtülü ödeneği de vardı. Kimi zaman örtülü ödeneğine başvuruyor ve tüm kusurlarını örtüyordu.

Kusura sünnetçi bakar diye duymuştu ama kusur denilen şeye bakan başkaları da olduğunu öğrenmişti. Kusursuz kelimesi yerine küsüratsız kelimesini seviyordu, çünkü kusurları olmuştu ama küsüratları kolayca yuvarlama şansı vardı.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi.


Athena bu zeki kadının bugünkü Türkiy…

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…