Öne Çıkan Yayın

Postacı kapıyı kaç kere çalarsa çalsın mavi tık yeter.


Kimbilir postacı kapıyı kaç kere çaldı, duymadım açamadım. Sokağa doğru kafamı uzattığımda çoktan gitmişti. Zaten postacının ne getirdiğininde önemi yoktu, çünkü artık mektup yerini smslere whatsapp yazışmalarına bırakmıştı.Postacının kapıyı kaç kere çaldığının önemi yoktu.

Arayan bulurdu ya mevlasını ya belasını. Zaten postalamak kelimeside iyicene argo tabirde yerini aldı, yol vermek gibi bir manaya büründü. Postacının nazını ise çekmeye gerek kalmadı, whatsapp da yanan mavi tık herşeyi özetlemeye yetiyordu, mesajınız iletildi. Birde cevap anında gelebiliyor işte hayatın değişimi buradan belli. Hayat bu yüzden hızlı akıyor, sevdalar bu yüzden kolay.

Kıza mektubu yazdın, eline ulamasını bekleyeceksin cevap verecek sonra sana falan filan epey uzun bir süreç. Oysa Facebook yoluyla mesaj gönderdiğinde cevabı hemen alacaksın, adımların hızlancak sonra hep yenisini arayacaksın, o yüzden herşey gibi ilişkilerde çabuk tükeniyor. Ne kadar çabuk tükenirse o kadar da tüketiyor aslında. Mektubu gönderdiğin sürede cevap beklerken başka bir işle meşgul olabilecekken şimdi hemen iletilen mesaja hemen cevap yazmak zorundasın.


Yorumlar