Öne Çıkan Yayın

Artık siyaset medyayı dizayn ediyor.


Türkiye'de tarafsız medya yok, belki dünyada yok ancak bizdekiler oldukça bağımlı. Bu kadar bağımlı olunca ortaya çıkan sonuçta inandırıcılığını yitirmek oluyor. Artık Medya gündem yaratsa dahi istediği sonuçları alamıyor, eskiden siyaseti şekillendiren Medya bugün siyaset tarafında şekillendirilen hale geldi. Artık mavi boncuk dağıtan bir kesim ve sürekli kötüleyen bir başka kesim medya var. Sosyal Medya zaten yalan ve çarpıtılmış haber dolu.

İnsanlar gördüklerine inanır hale geldiler, ancak nasıl görmeleri gerektiğini bilmiyorlar. Gördüklerini yorumlama konusunda herkesin içini okuduğu saçma haberler dolduruyor zaten. Herkes bir grubu dolduruşa getiriyor. Medya Türkiye'de bitmek üzere.

Artık siyasi görüşler Televizyon dizilerinde, programlarda görev almayı etkiliyor, kimileri Sanatçı duruşundan çok siyasi duruşa evrilmekte. Düzeni eleştiren sanatçılar aslında aynı düzeni bir başka bir parti ile sağlamak peşindeler. Siyaset bu kadar kirlenmişken çıkış yolu kapalı. Medya çok daha kirli bir hal aldı.

Yorumlar