Öne Çıkan Yayın

Geçici heveslerin maşası olmayalım.

Blogda uzun zamandır yazmıyordum. Aslında en güzeli blog yazmak .Bilgi kirliliği Twitter  da insanın canını sıkıyor. Yeniden seçime gidiyoruz ne değişecek hep beraber göreceğiz belki de hiçbir değişiklik olmayacak ama bir kere daha seçeceğiz.

Terör olayları aldı başını gidiyor, birçok insan sorumlu arıyor. Elbette sorumlu arayanlar içinde kimi samimi kimi ise yaygaracı ama işin en acı yanı aslında kim aslen haklı bilemiyoruz. Hepimiz bir oyunun içinde rol alırken bazılarımızın rolü ölüm, bazılarımızın rolü klavye delikanlılığı . Ülkenin içinde bulunduğu olaylardan sadece ve sadece siyasi iktidar sorumlu olsaydı inanın çok kolay olurdu işleri çözmek ama öyle değil.

Yaygaracılık yapanlar kimin için yaptığını bilemiyor , herkes bir şekilde vatanı kurtarma peşinde ancak vatanını kurtaracak samimi insanlar olabilir. Bu ülkede beraber yaşamanın en önemli şartı Kürt yada Türk farketmez kendini güvende hissedebilmektir. Bunu başarabilmek önemli onun dışında hep birilerinin geçici hevesinin maşası olmayalım.


Yorumlar