Öne Çıkan Yayın

Halk artık tekli oyun değil Okeye dönmek istiyor.


Olmadı, bu sefer olmadı. Ak Parti tek başına iktidarı alamadı. Aslında paralel yapı ile yapılan yolsuzluk mücadelesinde başarılı gibi görünüldü ancak belki de Erdoğan'ın daha fazla istemesini halk kaldıramadı. Lüks yaşamdan , saraydan , Diyanet İşleri Başkanı'nın Mercedesi meselesi elbette Ak Parti'yi çökertti. Kürt bölgesinden HDP'den alınan baraj sebebiyle alınan vekiller yerine iade edildi.

Çıkarları uğruna Ak Parti nefreti oluşturanlar, olmazı başardılar ve HDP'yi bir ülke partisine haline getirdiler ve nerdeyse MHP'ye yaklaştırdılar. Halk bu sefer daha fazla ses istedi Meclis'te. Erdoğan'ı istemeyen kesin seçmen oranını %38 olarak adlandırabiliriz.

Ak Parti bundan sonra ne yapacak, diğer partiler neler yapacaklar bunu zaman gösterecek. Seçimin en başarılı Partisi HDP olmuştur, bunun dışındakiler duyulan tepki oylarını aldılar. Ak Parti yıllardır dile getirdiği yeni Türkiye söylemi ise şimdi devreye girecektir. Son 13 yıldan daha değişik bir Türkiye'ye adım atmaktayız.

AK Parti aslında üstüne bu kadar gelinmesine rağmen yine de aslında iyi bir Oy oranı var, bundan sonra daha temiz bir dil gerektiği apaçık ortada. Elde kalanı da kaybetmek istemiyorlarsa çok daha başarılı bir dil ortaya koyulmalıdır. Gökçek-Arınç kavgası da olumsuz yansımış gibi durmakta.

Şimdi önümüzdeki günlere bakacağız , bakalım neler olacak.

Yorumlar