Öne Çıkan Yayın

Ak Parti'nin 3 ile imtihanı.Ak Parti 3 dönem kuralına kendisi takıldı. Bu Açıdan bakıldığında öngörü oldukça yerindeymiş. Aslına bakarsanız Ak Parti'nin 3 ile bir başka imtihanı 3 ayrı Başbakan Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu görmeleri yine 3 Cumhurbaşkanı gördüler bunların ikisi Gül ve Erdoğan birde elbette Ahmet Necdet Sezer var. Kaybettikleri seçimde kendi dönemlerinde ilk kez 3'ten fazla parti meclise girdi.

Ak Parti ile 3 Arasında sanırım bir bağ var. İlk iktidara geldikleri dönemde 3 Kasım 2012 olduğu düşünüldüğünde ilgi çekici bir durum ortada. 3 Genel Başkan'ın ilişkide bulunduğu 3 K harfi var. Kasımpaşa-Erdoğan Konya-Davutoğlu Kayseri-Gül. Yine her 3 Genel Başkan'ın ismi de dini manada özellik taşıyor. 

Ilk iktidara geldikleri tarih olan 3.11.2003 yazımında 3'ten büyük rakam yok. Erdoğan kendisi ile beraber 3 aday ile yarışarak Cumhurbaşkanı oldu. 3 ile Başlayan yüzler basamağındaki Say'ı 2'ye düşünce iktidari kaybettiler örneğin 276 bile yetecekken onu bile alamadılar. 

Yorumlar