Öne Çıkan Yayın

Yatak da sınır dışı eder koltuğa sığınırsın.


Yatak insanın en çok huzur Bulduğu ortamlardan biri. Eğer yerinizi yadırganıyorsunız hayatınızın kimi anlarının  muhasebesini yapar ve sonrada uykuya dalarsınız. Yatak reklamlarında bugüne kadar hiçbir zaman yatağın hayallere dalma konusundaki yardımı hiç resim edilmedi. Bir Demet Tiyatroda Hayatımızın içinde bir ikiz yatak muhabbeti girmişti ama yatağa hiçbir zaman huzur ortamı olarak bakmadık. Uykularımızı bazen salaş ortamlarda alsak da yatak önemliydi. Hele de yer yatağı. Yatalak olup ona bağlı kalmak istemedik. Bağlı olduğumuzda ondan nefret ediyorduk.

Bağımsız hareketler sonrasinda geri dönerek bize kucak açmasını beklediğimiz bir ana kucağıydı O. Akşam olsa da yatsak derken onu figüran olarak kullandık ve daha başka eylemlerde de ama o bizim için sanılan aksine çok  daha önemli bir yaşam alanıydı.  Ona Verdiğimiz paraya acıdığımız bile oldu. Kimi zaman ondan kaçıp koltuk ve Çek yatlarda sığınmacı bile olduk. O da bizi üstünden düşürerek sınır dışı etti kimi zaman; ama hep bir Önemi vardı Hayatımızda

Suç terminolojisine bile girdi yardımın yanında yer Aldı; yataklık etmek diye bir deyim kötü yola düşenler için kullanıldı;ama O düşünenler içinde bir mekandı. 

Yorumlar