Öne Çıkan Yayın

Kadın değil hiçbir birey boş yere Ölmesin, Mazlumlar da GülebilsinAslında Özgecan Aslan cinayeti aslında yorum yapmayacaktım, O kadar çok samimiyetsiz ve gereksiz açıklama yada kendini öne çıkarma gayreti var ki bunların içindeki asıl samimi insanlar kayboluyor. Değil Kadın hiçbir bireyin şiddetle öldürülmesine karşı olmak insanlığımız borcudur. İnsanoğlunun hunharca öldürmesine taraf olmak düşünülemez.

Olayın medyatik olması sonucu birçok isim samimi ya da değil yorum yaparken, çeşitli tartışmalar da aldı başını gidiyor. Bunların içinde dikkat çeken nokta şu ki, Kadınların şiddeti  uğradığı söylenirken yapılan eleştiriler birçok olayın genellenmesine yol açıyor, Oysa bazı olaylar birbirine benzemiyor olabilir.

Taciz, Tecavüz olaylarına ön kabulle yaklaşmamak gerekiyor, araştırmadığımız olaylarda ya da derinlemesine bilmediğimiz olaylarda ön kabuller bazı insanların hayatı karartabilir. Medyada birçok insan Medya deyip kendisini kutsarken şunu da unutmayalım ki Medya abartmayı dahası da kullanmayı seviyor. Aslını bilmediğimiz olaylarda incelemeden yorum yapmak doğru değil.

Hiçbir Kadın ölmesin, hiç kimse ölmesin.

Yorumlar