Öne Çıkan Yayın

Demirtaş barajı aşabilir ama korkması gereken CHP


Ak Parti'nin yükselişini durdurmak için şimdilerde yeni bir formül var. Gerçi bu formül kimi zaman bende aynı düşüncelere yer açıyor, Acaba Ak Parti'ye yer açma çabası mı, ancak derinlemesine düşününce bundan vazgeçiyorum. Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oldukça büyük başarı gösterdi ve bu gösterdiği başarı insanların iştahını kabarttı, CHP ve MHP'nin iktidar olamayacağının anlaşılması sonucu devreye HDP girmeye başladı ve bu koza da birçok insan sıcak bakıyor.

Alexis Cipras'ın Yunanistan seçimleri kazanması bizde en sol profile yakın  adayın üstünde duruyorlar. Gerçekten de HDP Eşbakanı konuşurken etkileyici, daha halktan ve mütevazi görünüyor, yerinde esprileri ise cabası.

Ancak Erdoğan'ı Kürtlerle işbirliği yapıyor diyerek eleştirip, çözüm sürecine karşı çıkıp bir yanda da Demirtaş'a oy verebilecek kadar ironiler barındıran bir kitle var. Türkiye çelişkiler ülkesi , çünkü pazarlama bu ülkede etkin, Demirtaş da sözde belki de özde öyledir özgürlükçü yaklaşımı ile hepimizi kucaklar bir görüntü çiziyor.

Halk ona gerçekten yakın birini görmek istiyor ve Demirtaş bunu başarıyor , hatta propaganda dönemini bu şekilde geçirirler, Cizre v.s gibi olaylar yaşanmadan seçime girerlerse büyük ihtimal ülkede barajı aşacak gibi duruyorlar. Birçok ironi barındırıyor ama yine de şansı var.

Cunhurbaşkanı Erdoğan'dan daha fazla sayın Öcalan demiş de bir lider.

Yorumlar