Öne Çıkan Yayın

Siyaset yolsuzluğu da savunur hale getiriyor insanı

Yolsuzluk oylamaları biterken akıllarda bir Egemen Bağış'ın bu fotoğrafı birde Erdoğan Bayraktar'ın sevgiye ihtiyacım var sevin beni sözleri damga vurdu.Gerçekten de Bağış'ın fotoğrafı yeterince irite edici ve bu fotoğrafı vermesi bana kalırsa hiç de iyi olmadı, çünkü bu fotoğraf özgüvenden ziyade bana göre de kibri gösteriyor.

Yolsuzluk vardır, yoktur bunu bilemeyiz ama şunu kolayca anlayabiliriz. Asgari ücreti 1000 TL olduğu bir ülkede bir Bakan 700000 TL'ye saat takmamalı bu bütün şaibelere davetiye çıkarır.
Aslında bu yolsuzluk oylaması bize şunu öğretti. Bu ülkede tüm olayların maalesef siyasi amaç ve sonuçları var. Bu yolsuzluklarda maalesef Cemaatin siyasi hedeflerine kurban gitti, aynı zamanda da iktidarın siyasi hedef olarak seçilmesine kurban gitti.

Oysa bu oylama hepimiz için bir yolsuzluk uygulaması olarak değerlendirilebilseydi hem yolsuzluk bu kadar kolay örtbas edilmezdi ve çok daha fazla AKP'li arkadaşlarına yüce divan yolunu açardı.Ancak dediğim gibi kurban ediyoruz, her olay siyasi malzeme oluyor ve bu yüzden özüne dönemiyoruz.Olayların özünü kaçırmamak lazım. Özüne inemiyoruz ve bu yüzden hep vatandaş kaybediyor, birtakım siyasetçiler ise kazanıyor.

Bu olayın siyasi sonucu olacağını bilseydik hep beraber bu fotoğrafa karşı gerekli oyları veren Ak Partili vekilleri alkışlardık. 

Yorumlar