Öne Çıkan Yayın

Karın açtığı Beyaz Sayfalar, Kan ile Siyaha Boyanıyor.Dünyadaki olaylar değişik gibi gözükse de hepsi birbirinin aynı. Bu aynı olan olayları bir araya getirerek yeni bir şeyler söylemeye gerek yok. O kadar benzer olaylar ki.

Birde gerçekten olayların gerekçesini bilmiyoruz sadece bize anlatılanlar ile yetinmek ve onlar üstüne yorum yapmak zorundayız.

Sultanahmet de Canlı Bomba olayı yaşandı ilk değil daha öncede canlı bombalar hakkında fikir belirttik. Paris'te mizah dergisi Charlie Hebdo'ya da saldırı oldu. İnsanlar birbirlerini değişik bahane ve sebeplerle birbirinden farklı yöntemlerle öldürebiliyorlar. İnanın ölenin de öldüreninde konumları sahip oldukları lobiye göre belirleniyor. Herkesin kendine göre bir nedeni ya da savunması var. Ne yazık ki senin teröristin benim teröristim kavramı da var, üstelik her birimizin de farklı terör tanımlar ve bakış açıları var . O zaman üstüne çok da konuşmaya değmiyor gibime geliyor.Fazlaca da yoruma gerek kalmıyor bu durumda.

Türkiye Futbol Federasyonu yabancı sayısındaki sınırı kaldırdı. Bunun üstüne de söyleyecek çok fazla bir şey yok. Her şeyimiz gibi buda sürekli değiştirmekte olduğumuz kurallardan biri. Deneme yanılma yolunu oldukça seviyoruz.

4 eski Bakan ve Paralel yapı konusunda da milyon tane bakış açısı var ve her biri haklı gibime geliyor ancak ben en çok neden bu 4 bakan seçildi diye merak ediyorum. Yolsuzluk yapma potansiyeli olan sadece bu 4 ümü yoksa kolayca saf değiştirebilecek olan bu 4 mü oda merak ettiğim konulardan biri.

Yorumlar