Öne Çıkan Yayın

Allah'ın laneti onun adını kullanarak cinayet işleyenlerin üzerine olsun.


Pariste'ki saldırı sonrası yine gündeme Müslümanlık ve İslam dini geldi. Tamam gerçekten birileri din adına öldürdüklerini düşünüyorlar, tamam birileri de din adına öldüklerini düşünüyorlar. Ancak tüm bu eylemler Müslümanlığı karalamaya yeter mi, yetiyor. Çünkü İslam'a karşı bir nefret var ve bu nefreti bu tip eylemler körüklüyor.

Nazi katliamın arkasında kimse Hristiyan dünyayı aramıyor, ne de sömürgelerin arkasında din aranmıyor, gerçi onlarda dini referans vermiyor. Müslümanlığın cihat kültüründen bahsetmesi ve de şehitlik mertebesinin oluşu insanların İslam'ı referans vermelerine yol açıyor.İnsanlar belki de din adına öldürüyorlar. Ancak nedense tüm terörist faaliyetler İslam'a ihale edilmeye çalışılıyor. İşid, El Kaide gibi örgütler terörist örgüt olarak gündemdeler haklı olarak, ancak mesela PKK için özgürlük savaşçısı diyenler çıkıp İslamı karalama yoluna gidebiliyorlar.

İşlenen cinayetler, kurulan örgütlerden İslamı referans verenlerin arkasında belki de Batı dünyası var, ama işte böyle böyle Müslümanları karalama yoluna gidiyorlar. Bir Müslüman olarak tek diyebileceğimiz şey Allah'ın laneti onun adını kullanarak cinayet işleyenlerin üzerine olsun. Dinin savunmaya ihtiyacı yoktur. Herkes farklı din tanımlarına inanabilir, herkes ayrı bir Müslümandır. Dünyayı kana bulayan da sadece Müslümanlar değildir, ancak ne yazık ki dünyadaki Müslüman lobisinin zayıflığı ve yoksulluğu Müslüman dünyasını sürekli savunma yapmaya yitiyor. 

Yorumlar