Ana içeriğe atla

Vatan borcun yok senin baban zengin Dünya'daki her toprak senin.Bedelli askerlik sonunda çıkmış.  Üstüne birçok yorum yapmak mümkün.  En kolay yorum yapacaklar ise askerliğini tamamlamış olanlar.  Onlar bedel ödediler neydi bedeli hayatlarından belli dönemi devlete verdiler. Kimi ise o belli dönem yerine Kazandıkları Paraları bedel olarak ödüyorlar.  Aslında bedelli askerlik bize hayatın tüm kurallarını anlatıyor. Bir kere adaletin olmadığını. Bunu zaten biliyor olmalıydık.  Bir diğeri de hepimiz için aynı bedellerin SÖZKONUSU olmadığı gerçeği.

Bedelli denildiğinde aklıma hep o Türk'ü gelir. "Zenginimiz bedel verir askerimiz fakirdendir" 

Fakirsen ölümünde beş para etmeyeceği için seni rahatça yollarlar Ölüme hem de gaz da verirler. Vatan borcu falan derler biraz da gurur yüklenirsin. Zenginsen canın daha kıymetlidir çünkü o Can'ını sen değil bozdurup tehditle paraya çevirmek isteyenlerin vardır. Zaten düşmanın çoktur sana sağlanan ayrıcalıklardan dolayı çok düşman kazanmışsındır bile. 

Diğer yandan ise bir çelişkinin içinde bulursun kendini ve anlarsın ki sen hem bu Vatanın en güzel yerinde oturursun hem de kendini vatana Borçlu saymazsın. Neden sayasın ki; sayman için bir gerekçen yoktur. Zaten paran olduğu sürece sana hep başka bir toprak vardır o zaman senin zaten bu vatana da borcun yoktur. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor.

İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum.
Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar.

Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum.

Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish.
Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the hand.

Blac…

Bir sevişme sahnesinin pazarlama gücü

Şükran Ovalı diye bir hatun çıkmış, yok öyle ya ben bunları bilmiyorum, televizyona zaman ayırmıyorum gibi klişelere girmeyeceğim, ancak internet bize her şeyden haberdar olmayı öğretiyor, bu hatunun neden bu kadar popüler olduğuna ilk baktığımda sandım ki, bir bulut olsam isimli şarkıyı tekrar bize kazandırdı, ancak hatun kişi sadece sevişmiş, şu dizilerin sevişme sahnelerinin dizi için yarattığı etkiyi başka yaratan bir şey var mı, bilemiyorum. Eleştirmek de istemiyorum, çünkü gerçekten bunu görmeyi tercih ediyoruz. Reyting için kendimizi ne kadar feda edebiliriz bilmiyorum, gerçi sanat için soyunmak kavramı var, iş böyle olunca, kendimizi aklayabilecek bir alan buluyoruz. Blogda ki reyting içinde kendimizden belli fedakârlıklar yapıyoruz, ama her birimiz bu uğurda ölmüyoruz. Sevişme sahneleri bu diziyi benim için gündeme taşırken Melisa Sözen’in de oynadığını öğrenince üzüldüm, Melisa Sözen benim için masumiyetin simgesidir. Masum bir oyuncuyu da kaçırmış olduk.

Eskiden okullarda …