Öne Çıkan Yayın

Ezberlenmiş Özgürlük Vaatleri iktidar yapmaz.

İcraat yapmayıp konuştuğunuzda kimi zaman birçok insanın hoşuna gidersiniz. Sevgi, gösterileri hemen çıkar karşınıza. İcraat yapmak zor, eleştirmek ise kolaydır, çünkü eğer iktidarda değilseniz söylediğiniz hiçbir şey sizi bağlamaz. Kemal Kılıçdaroğlu'nun amacı gerçekten iktidar olmak ve CHP'ye yeni bir yüz ameliyatı yapmak istiyor, ama bunu yaparken de eski alışkanlıkları zaman zaman tezahür ediyor, kangren olan yerleri biliyor ancak bacağı kesemiyor.

Emine Ülker Tarhan, Muharrem İnce, Mustafa Sarıgül, Aylin Nazlıaka bu isimler, hatta Şafak Pavey birer vitrin süsü ve siyaset onların hedeflediği gibi kolay iktidar vaat etmiyor. Zaten bu isimler aslında çok da özgürlükçü ya da duyarlı değiller, sadece duyarlı oldukları konuda hitap ettikleri bir kesim var, ancak o kesimde bu ülkenin sorunlarına çözüm vaat etmek yerine sadece ezberlenmiş özgürlükler verebilirler, yoksa bizleri kucaklamaları mümkün değil.

Türkiye maalesef halkını uzlaştıramadığı sürece AKP iktidarda en kötü haliyle koalisyon ile olsa bile kalacak gibi görünüyor, çünkü sorunlarımız en derinlerde ve derinlere inemiyoruz. Şovenist isimler çıkıyor arada o kadar.

Yorumlar