Öne Çıkan Yayın

Ak Saray Erdoğan'ın kendisini ileriye taşıyacak biyografisidir.Bir Ak Saray yapıldı, yorum yapmadık, yapmak istemedik. Kolaycı bir yorum suçlamak, savunmak ise ahmakça duruyor kabul ediyorum. Ak Saray hakkında bir düşüncem var mı, onu da bilemiyorum. Olmasa daha iyiydi. Ama bugün gözümüz gibi baktığımız Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı da bugün yapılsa aynı tepki verilirdi ama şimdi tarih diye öne çıkarılıyor, belki de ona da bir tarih olarak bakarız. Yıllar yıllar sonra biri de çıkıp şöyle der, bu da Türkiye Cumhuriyeti'nin 21.yüzyıldaki sarayı, belki de o günde sahip çıkar bugün eleştirenler tarihi eser diye, birileri de benim gibi çıkar o zaman yapılacak başka bir sarayı dikkate alır.

Benim üzüldüğüm herkesin eleştiri yaparken sanki devletin malına sahip çıkıyormuş hissi vermesi, ama işte önemli olan kendi pencerenden baktığında bir başkasına yardım eli uzatabilmek yoksa çok da kolay Ak Saray eleştirisi yapıp sosyal adaletçi ayağına yatmak, onu yapmak o kadar kolay ki, o kolaycılığa kaçmak istemiyorum ben. İnanın birbirlerine imkan sağlayabilecek insanların birbirine attığı kazıklardan daha az incitici Ak Saray.

Ancak bir noktada da görüş bildirmemek ayıp olur herhalde, bu saraya da Milletin malı demek komik oluyor, gerçekten komik oluyor, o komediye de gerek yoktu sanki.

Yorumlar