Ana içeriğe atla

Ya sadece cep doldurabilen yoksuldan çalınanlar onlar da yolunu bulurmu?

Gündem belli yolsuzluk.  Yolsuzluk aynı zamanda yoksullaştırırda. Şimdi hepimiz yoksula kimin sahip çıkacağınızı bekliyoruz; ama bu olayda adı geçenlerin bir şanssızlığı var gercekten suçsuz olsalar bile anlamak mümkün olmayacak. Çünkü onlar birçok yerde ve vicdanda siyasetten ve Yargı'dan bağımsız olarak mahkum oldular.

Onlar yolunu bulanlar. Elbette zamanlama manidar ama sunu da soylemek gerekmez mı zaten bizim memleket de manidar zamanlar olmasa körler ve sağırlar birbirini ağırlar durumu yaşanmaz mı?

Mehmet Şimşek gözümde büyüdü.  Net oldu ve istifaya çağırdı. Bakanlar istifa etmeli ve o koltuklara şaibe yüklenmemiş isimler oturmalı. 

Bu operasyonda sunu gördük AKP'den iç dinamikler yöntemiyle hesap sormak mümkün degil. Çünkü gercekten tüm hak aramalara bir kılıf bulunmakta. 

Peki bizi Ak Parti'ye yakın tutan ne. Onca şüpheye rağmen. Bir kere ben vatandaşın  damarında yolsuzluk olduguna inanıyorum ve bu yüzden Ak Parti dışındakiler bize temsil vaadetmiyorlar. Birde alışılmış istikrar var. Bizlerin yaşam alanlarına belki müdahale gelmediğinden empati kuramıyoruz Buda olabilir. Daha öncekiler kazandıklarını bizle daha az paylaştığı için belki de onlara güvenmiyoruz. Bunlar en azından güvenilir. 

Ne yolsuzluklar ne yetim hakları yemeler görüyoruz günlük yaşamımızda. Onların yanında inanın bunlar devede kulak. Kaç işçinin emegi çalınıyor kim bilir belki de o çalınanlar bir ayakkabı kutusu yerine cebe sığdığindan dikkatimizi çekmiyor olabilir ama gün geçtikçe soyuluyor hakkımız yeniyor. 

Nicelerimiz üst düzey gorevlerde devletin parasinin çalındığına tanık oluyorda susuyoruz sonra para ayakkabı kutusunda olunca ve milyar dolar ile ifade edilince ağımız açık kalıyor oysa o ağızdan ne lokmalar çalınıyor her yeni günde.   

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha