Öne Çıkan Yayın

Ne olursa Olsun Başakşehir'in şampiyonluğu alkışlanmalı.

Ya sadece cep doldurabilen yoksuldan çalınanlar onlar da yolunu bulurmu?

Gündem belli yolsuzluk.  Yolsuzluk aynı zamanda yoksullaştırırda. Şimdi hepimiz yoksula kimin sahip çıkacağınızı bekliyoruz; ama bu olayda adı geçenlerin bir şanssızlığı var gercekten suçsuz olsalar bile anlamak mümkün olmayacak. Çünkü onlar birçok yerde ve vicdanda siyasetten ve Yargı'dan bağımsız olarak mahkum oldular.

Onlar yolunu bulanlar. Elbette zamanlama manidar ama sunu da soylemek gerekmez mı zaten bizim memleket de manidar zamanlar olmasa körler ve sağırlar birbirini ağırlar durumu yaşanmaz mı?

Mehmet Şimşek gözümde büyüdü.  Net oldu ve istifaya çağırdı. Bakanlar istifa etmeli ve o koltuklara şaibe yüklenmemiş isimler oturmalı. 

Bu operasyonda sunu gördük AKP'den iç dinamikler yöntemiyle hesap sormak mümkün degil. Çünkü gercekten tüm hak aramalara bir kılıf bulunmakta. 

Peki bizi Ak Parti'ye yakın tutan ne. Onca şüpheye rağmen. Bir kere ben vatandaşın  damarında yolsuzluk olduguna inanıyorum ve bu yüzden Ak Parti dışındakiler bize temsil vaadetmiyorlar. Birde alışılmış istikrar var. Bizlerin yaşam alanlarına belki müdahale gelmediğinden empati kuramıyoruz Buda olabilir. Daha öncekiler kazandıklarını bizle daha az paylaştığı için belki de onlara güvenmiyoruz. Bunlar en azından güvenilir. 

Ne yolsuzluklar ne yetim hakları yemeler görüyoruz günlük yaşamımızda. Onların yanında inanın bunlar devede kulak. Kaç işçinin emegi çalınıyor kim bilir belki de o çalınanlar bir ayakkabı kutusu yerine cebe sığdığindan dikkatimizi çekmiyor olabilir ama gün geçtikçe soyuluyor hakkımız yeniyor. 

Nicelerimiz üst düzey gorevlerde devletin parasinin çalındığına tanık oluyorda susuyoruz sonra para ayakkabı kutusunda olunca ve milyar dolar ile ifade edilince ağımız açık kalıyor oysa o ağızdan ne lokmalar çalınıyor her yeni günde.   

Yorumlar