Öne Çıkan Yayın

Kupa futbolcusu finalini göremeyeceğini oyunu istemiyor.Türkiye Kupası mücadelelerinde ilginç skorlar alınmaya devam ediyor.  Büyük takımların kupaya katılmaları geciktirilse de elenmelerine care olmadı.

Fenerbahçe ve Trabzonspor, Fethiye ve Balıkesirspor takımlarına elendiler. Bu bir defa en çok yayıncı kuruluşu üzdü ve sonrasında iddiacilarin birçoğunu.  

Kupa bir angarya olarak görülünce kendilerini boş işlerin oyuncusu olarak gören futbolcularda kendilerini göstermek yerine bu imkanı 2.lig A Kategorisi takımlarına verdiler. 

Ancak 2 büyük takım elenince biri de zor ayakta kalınca kupaya sarilabilecek takımlar çıktı ortaya. Avrupa Kupalarına gitmenin kısa yolu oradan geçiyor. Bursaspor bunun farkındayı. Akhisar sanırım işi ciddi ele aldı. Bunun dışında bugün macı olan Kayserispor ve Eskişehirspor için de bu büyük şans hele ki geçen yılın kupa finalisti Fenerbahçe ve Trabzosnpor yokken ve kaosta bir Galatasaray varken.  Beşiktaş ve Galatasaray'ın Avrupa'ya gidebileceklerini düşününce birde elinizde finalist olma şansı geçiyor. Büyük takımlar bu maclara tam yedek çıkmak yerine 5-6 as il çıkarlarsa rotasyon daha manidar olur. 

Zaten yedek oyuncular takım kupaya yaklaştıkça yine kulübelerine donecekler bununda tabii etkisi var futbolcu psikolojisinde. 


Yorumlar