Öne Çıkan Yayın

Erdoğan'ı bir kaşık suda boğmak isteyenlerle gözyaşında boğmakisteyenlerin savaşı v

Fettullah Gülen ile Ak Parti arasındaki kavga bize politikanın ne garip birşey olduğunu gösterdi. Garip şeyler de oluyor. 2004 MGK döneminde hükumet boyle bir belge imzaladı deniyor; tamam imzalasın bu neyi gösterir. Bu mantıkla bakıldığında sunu da söyleyebiliriz. Şimdi vatan haini olan edilen Vahadettin'in yaptıgı islere imza atanlarda Kurtuluş Savaşında kimi zaman on plana çıktılar. Devirler değişir , konjonktür değişir.

Askercilik oynanlar bugün Erdoğan'ı eleştirmekten geri kalmıyorlar. Ayıp demekten başka birsey yok. Aslında AKP olsam bunun üstüne savunma bile yapmam. O gün imzalanması gerekiyordu ve imzalandı bu birsey ispatlamaz. 

Bugün Cemaati sütten çıkmış ak kaşık gösterenler daha düne kadar iktidarı cemaat idare ediyor diyorlardı. Şimdi de en büyük düşman olarak Erdoğan görüldüğünde hedefe onu aldılar. Başbakan büyük riske giriyor aslında kendisi bir kasık suda boğmak isteyenlerin sayısını artıyor. 

Dershane kapanmış ya da kapanmamış eğitim sistemi acısından önemli degil. Önemli olan oradaki çalışanlar ve bundan rant sağlayanlar. Bu kavga Erdoğan'ı güçlendirecektir. Bedava dağıtılan gazetelerle ancak 1 Milyon satabilen bir kitleye karşı verilen savaş kaybedilse ne olur. 

Yorumlar