Öne Çıkan Yayın

Demek ki cemaatin %1 oyu değil Özgül ağırlığı varmış.


Ülke sarsıldı.  Aslında bu yolsuzluk operasyonu gündeme düştügünde hemen yazıya koyuldum ama bu operasyon aslında bize çok şey anlatıyor. Bunlardan biri de düşünsenize Içişleri Bakan'ın oğlu bile gözaltında ve bunu yapanlar aslında mesaj veriyorlar bak ne kadar da güçlüyüz diye. 

Buradan şunu da öğrenme şansımız oluyor demek ki kır örtülüyor. Kimse kimseye toz kondurmuyor taki tavuklara kış denilene kadar. 

Bu bir operasyon olsa bile Başbakan'dan bir reaksiyon bekliyoruz işi hukuk sürecine bağlamadan alsın bakanlarını konuşsun be bizde bu sayede öğrenelim neler olduğunu ilk ağızdan.  

Bu bakan cocuklarının hesapları incelensin artan varlıkları varsa sorgulansın örneğin. 

Ak Parti bakanları yolsuzluk yaptıysa biz bu yüzden Ak Parti'yi silmeyiz ama eğer üstüne yatmaya kalkarsa bundan oldukça  zarar görür. 

Herseyimiz aslında pisliğe batmış. Bakınca görülüyor keşke her ticari işletme özel ya da kamu derin yolsuzluk araştırmaları yapsa da görsek hepimiz ne kadarda kirliyiz. 

Umarız Cemaat ile hükumetin kavgası devam eder ve bizde yolsuzlukları öğrenme şansını yakalarız. Önemli degil hangi bakan kim, seçimlerde değil önemli olan, önemli olan bataklığı görme. 

Bu durumda aklıma nedense hemen Takva filmi geliyor izlenesi filmler sırasında. Turkiye acı çekecek çok acı çekecek ya sevdiklerini kaybettiği için ya da giderek kirlendiği için. 

Rant denilen şey, para ne kadar da bizi esir almış. Kul hakkına da ancak kuyruğumuza basılınca başvuruyoruz demek ki. 

Ben Bülent Arınç'tan bir hamle bekliyorum. Birde bilmem bakalım kaç kirliliğe bulaşmış isim deyip Başbakan'a geri çekilme teklifinde bulunacak görelim. 
Başbakan ne yapacak. Hüseyin Çelik masumiyet karinesi demiş;ama bizde suçluluk karinesi esastır. 

Muhalefete yere yığılması mümkün bir iktidar temsil ettiler şimdi muhalefet yumruklarını konusturmali yoksa fırsatı tepmiş olurlar. 

Demek ki cemaatin sadece oy potansiyeli  değil birde var olan Özgül ağırlığı varmış. 

Yorumlar