Ana içeriğe atla

Demek ki cemaatin %1 oyu değil Özgül ağırlığı varmış.


Ülke sarsıldı.  Aslında bu yolsuzluk operasyonu gündeme düştügünde hemen yazıya koyuldum ama bu operasyon aslında bize çok şey anlatıyor. Bunlardan biri de düşünsenize Içişleri Bakan'ın oğlu bile gözaltında ve bunu yapanlar aslında mesaj veriyorlar bak ne kadar da güçlüyüz diye. 

Buradan şunu da öğrenme şansımız oluyor demek ki kır örtülüyor. Kimse kimseye toz kondurmuyor taki tavuklara kış denilene kadar. 

Bu bir operasyon olsa bile Başbakan'dan bir reaksiyon bekliyoruz işi hukuk sürecine bağlamadan alsın bakanlarını konuşsun be bizde bu sayede öğrenelim neler olduğunu ilk ağızdan.  

Bu bakan cocuklarının hesapları incelensin artan varlıkları varsa sorgulansın örneğin. 

Ak Parti bakanları yolsuzluk yaptıysa biz bu yüzden Ak Parti'yi silmeyiz ama eğer üstüne yatmaya kalkarsa bundan oldukça  zarar görür. 

Herseyimiz aslında pisliğe batmış. Bakınca görülüyor keşke her ticari işletme özel ya da kamu derin yolsuzluk araştırmaları yapsa da görsek hepimiz ne kadarda kirliyiz. 

Umarız Cemaat ile hükumetin kavgası devam eder ve bizde yolsuzlukları öğrenme şansını yakalarız. Önemli degil hangi bakan kim, seçimlerde değil önemli olan, önemli olan bataklığı görme. 

Bu durumda aklıma nedense hemen Takva filmi geliyor izlenesi filmler sırasında. Turkiye acı çekecek çok acı çekecek ya sevdiklerini kaybettiği için ya da giderek kirlendiği için. 

Rant denilen şey, para ne kadar da bizi esir almış. Kul hakkına da ancak kuyruğumuza basılınca başvuruyoruz demek ki. 

Ben Bülent Arınç'tan bir hamle bekliyorum. Birde bilmem bakalım kaç kirliliğe bulaşmış isim deyip Başbakan'a geri çekilme teklifinde bulunacak görelim. 
Başbakan ne yapacak. Hüseyin Çelik masumiyet karinesi demiş;ama bizde suçluluk karinesi esastır. 

Muhalefete yere yığılması mümkün bir iktidar temsil ettiler şimdi muhalefet yumruklarını konusturmali yoksa fırsatı tepmiş olurlar. 

Demek ki cemaatin sadece oy potansiyeli  değil birde var olan Özgül ağırlığı varmış. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha