Öne Çıkan Yayın

Biri haber veriyor diğeri bihaber gibi davranıyor ama hangisi?

Şimdi bir haber var iki ayrı sitede. Iş bu yüzden her zaman iki medya takip etmek en güzeli; en iyisi
Şimdi aşağıdaki haber Radikal'de. 

tr - Gazipaşa Havaalanı'nın açılış töreninde konuşan ve Antalyalılardan bu akşam açıklayacağı Büyükşehir Belediyesi Başkan adayına destek vermelerini isteyen Başbakan Erdoğan, şehircilik ve hizmet anlayışını anlatırken İstanbul'un Kadıköy ve Bakırköy belediyelerini örnek gösterdi ve "Buralar eskiden köydü şimdi şehir. Alt yapılarıyla üst yapılarıyla da tabii modern şehirciliğin buralarda uygulamasını görüyorsunuz" dedi. 

Erdoğan'ın altyapılarını ve üstyapılarını övdüğü bu iki ilçede belediye yönetimleri uzun yıllardır CHP'de ve her iki ilçede de bugünü kadar hiç AK Partili belediye yönetimi olmadı. 

Haberi ve içeriğini okuyunca, sanki Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan'ın gidip CHP'li Belediyeleri övdüğünü düşünmek mümkün ama kazın ayağının öyle olmadıgı hemen anlaşılmakta. Bunu anlamak için Haber 7 sitesine bakmak gerekiyor. Işte haberin 2. Şekli.  Erdoğan, Gazipaşa'da yaptığı bugünkü 
Konuşmasında  Gazipaşalılara İstanbul'dan örnek verdi. Şehircilik ve hizmet anlayışını anlatırken İstanbul'un Kadıköy ve Bakırköy belediyelerini örnek gösterdi ve "Buralar eskiden köydü şimdi şehir. Alt yapılarıyla üst yapılarıyla da tabii modern şehirciliğin buralarda uygulamasını görüyorsunuz" dedi. Erdoğan, yeni Büyükşehir Belediyesi statülerini anlatarak, İstanbul'un kendisi ve devamında Kadir Topbaş başkanlığında gerçekten köy olan Kadıköy ve Bakırköy gibi yerleri nasıl şehir statüsüne getirdiklerini örnekle anlattı.
Bilindiği üzere tüm ilçelerin olduğu gibi Bakırköy ve Kadıköy'ün tüm altyapı ve üstyapı hizmetlerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi gerçekleştiriyor.

Yorumlar