Öne Çıkan Yayın

Siz hangi mezhepten Erdoğan mı Gülen mı?

Başbakan şimdi de cemaate dokunmaya hazırlanıyor. Sırayla herkesi elekten geçiriyor, Aziz Yıldırım, Ordu falan derken sıra şimdi de cemaate geldi. Yeni hedefe Cemaat var. Gün geçtikçe Erdoğan adımlarını ileti doğru atarken karşıtlarının sayısını da artıyor bu da uzlaşmacı değil benmerkezci bir yapilamanin habercisi. Belki de Başbakan Erdoğan bir oligarşi düzenini yıkmak istiyor ve kimbilir belki de onun yerine kendi oligarşisini kurmaya çalışıyor.

Yıllarca cemaat karşıtı olan insanlar şimdilerde cemaati olacak nerdeyse. Buradan da aslında bir de danışklı dövüş çıkarıp belki de Fettullah Gülen dönsün diye manevra yapıyorda olabilirler. Erdoğan aslında başlattığı savaşlarla karşı tarafları hep ters köşe yakalıyor ve bir ikilem içine sokuyor.  

Cemaatin aslında gencleri sürekli tekele alma çabası Erdoğan'ı kızdırıyor olabilir. Üniversitelerde cemaat yapılanmaları öğrencileri bir örümcek gibi icine çekebiliyor. Yurt mescitlerinde inançlı görülen gencler hemen bir örgütlenmenin parçası haline getirebiliyor. Kimi zamanda ülkücü hareket adına bu yapılanmalar olabiliyor. Gülen dershanelerinin inançlı gençlik yetiştirme hedefi ile Erdoğan'ın hedefi aslında paralel. Belki de mesele sadece mezhep meselesidir. Hangi mezhepten gençler Erdoğan mezhebi mı yoksa Gülen mı?

Yorumlar