Ana içeriğe atla

Sayın Yılmaz Ozdil inanmak başka yapmak başka.

Ne kadarda saçma yazıyormuş su Yılmaz Özdil.

3/11/2013

Saç

3/11/2013
*
Bangladeş Başbakanı, kadın, Şeyh Hasina Vecid, saçı açık.
Fas Kralı’nın eşi Selma, başı açık, şahane kızıl saçları var.
Malezya Başbakanı’nın eşi Rosmah’ın başı açık.
Pakistan Başbakanı’nın eşi Begüm’ün saçı açık.
Ürdün Kralı’nın eşi Rania, ki Filistin asıllıdır, başı açık.
Rahmetli Yaser Arafat’ın eşi Süha’nın başı açık.
Mısır’da Mübarek’in eşi Suzan’ın başı açıktı, darbeci general Sisi’nin eşi çarşaflı!
Libya’da Kaddafi’nin eşi ve kızının başı açıktı; şimdiki başbakanın ailesi de açık.
Tunus’tan kaçan first leydi Leyla’nın başı açıktı; şimdiki Cumhurbaşkanı Marzouki’nin ilk eşinden olan kızlarının başı açık, ikinci eşini hesaba katmıyorum, çünkü şimdiki eşi Fransız, zaten başı açık.
Irak’ta Saddam’ın eşinin başı açıktı; şimdiki cumhurbaşkanı Talabani’nin eşi Hero’nun başı açık.
Bizim başbakanın eski cankuşu Suriye Devlet Başkanı’nın eşi Esma’nın başı açık.
Bizim başbakanın kankası Katar Emiri’nin eşi Mozah’ın saçı açık, Sophia Loren gibi kadın.
Dubai Emiri’nin eşi Haya’nın, kızı Mehra’nın başı açık.
Cezayir Devlet Başkanı’nın eşi Amal’ın saçı açık.
Lübnan Başbakanı’nın eşi May’ın başı açık.
Afganistan Cumhurbaşkanı’nın eşi Ziynet’in saçı görünmeyen tek kare fotoğrafı yok.
Suudi Arabistan Prensi El Velid Bin Tallal Abdülaiz El Suud, Bodrum’a geldi, eşi Amira’nın başı açık, kızı Cevahir’in başı açık.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın eşi Mihriban, dünya hayran, başı açık.
KKTC’de rahmetli Denktaş’ın eşinin başı açıktı, AKP’nin Kıbrıs bayisi Mehmet Ali Talat’ın eşinin başı açıktı, şimdiki Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşinin başı açık.
*
Hepsi cahil demek ki.
*
İmam hatip’e gitmedikleri için, nasıl giyineceklerini bilmiyorlar herhalde.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha