Öne Çıkan Yayın

Iktidar belki ha deyince değil ama sürekli he dendiğinde kan kaybeder.

Başbakan öğrenci evi tartismalarında ikinci darbeyi yedi. Belki de sinek ısırığı bile değil. Ancak Bülent Arınç artık Basbakan'in yanlış yaptıgı konularda tepki göstermeye başladı ve bu son olayda da bu tepkisini daha keskin sözlerle ortaya koydu.

Bülent Arınç ilk olarak 1 Mart tezkeresi ile gündeme gelmıs ve o zamanda benim ilgimi çekmişti. Her daim vicdanli bir politikacı izlenimi vermiştir bana ve son olayda da Başbakan tarafından açığa dusurulmustur. Başbakanın otoriter yapısı artık bazı dengelere Zarar verici hale geldi. 

Arınç istifa eder mı belki de eder ancak bir başka partiye geçmez ya da malzeme olmaz iste bu yüzden aslında bu sarsıntı yaratmaz. Çünkü başbakan ekip ile geldigi siyasette tek basına bir liderdir. Çevresindekiler kim olursa olsun o iktidardir ve bunun farkındadir. Ancak Arınç da bu dilin keskinliğinin sönün farkındadir. Bu keskin dil yapısı Ak Partiye zarar verebilir çünkü artık kendi alternatifini doğurmaya baslar sistem. Sert bulunan söylemi yumuşatmak isteyenler devreye girer ve de yeni bor oluşum çıkar. 

Ak Parti ha dendiğinde çatlamaz ama he dendiğinde herseye ha dendiğinde o zaman iste çatlaklar başlayacaktır. 
Arınç kırılmış ve sert bir eleştiri yapmıştır. Şimdi oturup rövanşı bekleme zamanı. 

Yorumlar