Öne Çıkan Yayın

Hüsamettin Cindoruk belki de haklıHüsamettin Cindoruk bir iddia ortaya attı be AKP yanlısı medya bunu abartılı hatta komik buldu oysa bana hiç de abartılı gelmedi sanki doğru bir önerme gibi geldi. Yılların siyasetçisi Cindoruk bana gore doğru bir yaklaşımda bulundu ve türban meselesinin Basbakan'in kızının önünün açılması için cözüldügünü ima etti  ki bu bana doğru bir yaklaşım tarzı olarak geldi katılmamak elde değil.

Ancak salt buna bağlamak da yersiz fakat  yok saymak da çok da doğru bir yaklaşım tarzı gibi görünmüyor bana kalırsa dikkate alınması gerekir. 

Türban üstüne çok konuşuldu oysa bu ulke türbanla da laik kalabilirdi. Aslına bakarsanız Turkiye tam anlamıyla laik bir ulke olamaz, genlerinde din hamuru var. Bu hamur redetmek mümkün değil. Türkiye'de din önemli bir referans zaten dinin önemi arttıkça Alevilerden daha talepkar oluyor çünkü onlarda dinin gölgede kalmasını istemiyorlar,sünnilik yükselirken kendi inançlarının da bundan pay alamasını istiyorlar. 

Türban meclise girdi ve bu ileride Basbakan'in kızı dahil birçok kişinin önünü açtı ve açmalıydı da. 

Türban bugün bir simge oldu ancak siyasal simge değil, kimi kızlar ya kökenlerini ya da kendilerini anlatmak adına inancının simgesini türban yaptılar. Elbette zorla basorturenler oldu ama kendi iradesini kullananlarda var ve onlar baslarını kendi istekleriyle örtüyorlar. 

Çok yazık bir duruma geldik yani ya hep tarafsız ya da karsi. Sağduyulu olan neslimiz, bireylerimiz tükenmek üzere. 

Yorumlar