Öne Çıkan Yayın

Diploma parayla satın alınabilir ya yetenek.

Bu yazı yazıldığı sırada Gaziantepspor 77. Dakikası oynan maçta Elazığspor karşısında 3-1 onde.  Konumuz Sergen Yalçın daha ilk maçı olabilir ve galip olduğu için bu yazıyı rahatça yazıyor olabiliriz ama biz Sergen Yalçın'a güveniyoruz.

Gelelim kağıt parçası meselesine. Diploma önemli önemsiz değil. Eğitim önemli önemsiz degil; ama insanlar bazı şansları elde edemedi diye onları yok sayamayız. Bizim en büyük yaptığımız yanlışlardan biri kağıta çok takılmamız. Bana kalsa bir iş yerim olsa hıcbir kriter aramadan kendi yapacagım sınav ve sorular ile bir elemanı ise alırdım. Futbol bir yetenek işi. Yetenek yerine çalışmak ile olsaydı herkesten bir Ronaldo, Messi çıkardı. Biliyoruz ki yetenekli olmak birazda sorunlu olmaktır. Iste Sergen Yalçın da sorunlu olan yeteneklerden biri. 

Diplomasi yok diye onu küçümsememeyiz. Ha O küçümser mı olabilir ama sunu da unutmayalım diploma satın alınması kolay bir ürünüdür ama yetenek degil. 

Bir hoca tutup oğlunuza futbolun tüm kurallarını, antreman tekniklerini öğretme şansınız olabilir ama ona Sergen gibi pas atmayı öğretme şansınız olmayabilir. Sergen neden küçümser iste bu yüzden ondaki sadece ondadir da ondan. Aynı sahada aynı antreman ile aynı diplomatı alabilirsiniz ama Sergen gibi topa vurmanız mümkün olmayabilir. 

Bugüne kadar 4 büyük takımında da oynayabilen, televizyonda Show programı yapabilen, futbol yorumcusu olabilen kaç kişi vardır ha birde Teknik direktör elbette. Birde Avrupa'da oynasaydı şahane olurdu. 

Yorumlar