Ana içeriğe atla

Diploma parayla satın alınabilir ya yetenek.

Bu yazı yazıldığı sırada Gaziantepspor 77. Dakikası oynan maçta Elazığspor karşısında 3-1 onde.  Konumuz Sergen Yalçın daha ilk maçı olabilir ve galip olduğu için bu yazıyı rahatça yazıyor olabiliriz ama biz Sergen Yalçın'a güveniyoruz.

Gelelim kağıt parçası meselesine. Diploma önemli önemsiz değil. Eğitim önemli önemsiz degil; ama insanlar bazı şansları elde edemedi diye onları yok sayamayız. Bizim en büyük yaptığımız yanlışlardan biri kağıta çok takılmamız. Bana kalsa bir iş yerim olsa hıcbir kriter aramadan kendi yapacagım sınav ve sorular ile bir elemanı ise alırdım. Futbol bir yetenek işi. Yetenek yerine çalışmak ile olsaydı herkesten bir Ronaldo, Messi çıkardı. Biliyoruz ki yetenekli olmak birazda sorunlu olmaktır. Iste Sergen Yalçın da sorunlu olan yeteneklerden biri. 

Diplomasi yok diye onu küçümsememeyiz. Ha O küçümser mı olabilir ama sunu da unutmayalım diploma satın alınması kolay bir ürünüdür ama yetenek degil. 

Bir hoca tutup oğlunuza futbolun tüm kurallarını, antreman tekniklerini öğretme şansınız olabilir ama ona Sergen gibi pas atmayı öğretme şansınız olmayabilir. Sergen neden küçümser iste bu yüzden ondaki sadece ondadir da ondan. Aynı sahada aynı antreman ile aynı diplomatı alabilirsiniz ama Sergen gibi topa vurmanız mümkün olmayabilir. 

Bugüne kadar 4 büyük takımında da oynayabilen, televizyonda Show programı yapabilen, futbol yorumcusu olabilen kaç kişi vardır ha birde Teknik direktör elbette. Birde Avrupa'da oynasaydı şahane olurdu. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha