Öne Çıkan Yayın

Our country is used to be alone

Başbakan pezevenk mı demek istedi.

Basbakan'in yeni Kızlı-erkekli açıklamalarında hedef kızlar olacak. Birçok kız evine haber verilecek.  Ondan sonra aileler kızlarına sahip çıkacak yuva acacak. Elbette bu yuvaların bazıları edepli ama ebedi yuva olacak. Bir kaç karış topraga karışanlar bile olacak. Kızlı-erkekli gercekten kalınması istemiyorsa kızları erkeklere av yapmak yerine erkeklere yaptırım uygulansa daha iyi. Kızı erkeğin elinden alıp en azından sevdiği erkeğin elinden alıp sevmediği erkeğin babasının eline teslim etmek gerekecek. Yine mağdur kadınlar olacak.

Muhafazakar toplumlarda da sadece kadın muhafaza ediliyor erkek için hersey serbest. Kendi ruh dunyasında zaten kullanilmamak adına kendine sahip çıkan kadın birde erkek tarafından sahip çıkılan haline geliyor aslında sahip çıkılma değil bu yaşayan namuslu bir beden ile yaşamayan ölü ve namussuz bir beden arasındaki iliski. 

Bugüne kadar herseyi anladık ama bunu anlamak mümkün değil belki düşünce dünyamda kızımın bir erkekle aynı evde kalmasına razı değilim ama belki de basıma gelirse razı olacağım. Bu beni Basbakan'in gözünde sanırım amiyane tavırla pezevenk yapıyor. 

Yorumlar