Öne Çıkan Yayın

Our country is used to be alone

Apart değil, abart

Basbakan'in Kızlı erkekli kalıyorlar sözünden sonra hedef haline gelen Apartman otellerin birçoğu ticari faaliyet yürütmelerine rağmen ticari değilmiş gibi davranıyorlar ve devletten vergi kaçıriyorlardi. Nerdeyse evi olan, dairesi olan herkes bir apart açmakta. Bunların birçoğunun kapısında isim bile yazmıyor. Şimdi yanlış politikanın ornegini görüyoruz.

Başbakan once apartlara denetim getirmek yerine , işe saçma bir açıklama ile başladı. Hal böyle olunca da şimdi yasadışı is yapan apartlarda özgürlük kavramanının arkasına sığınacak. 

Her nedense başbakan bugüne kadar yaptıgı birçok uygulamada, söylemde birçoklarına özgürlük kılıfına sığınma şansı verdi. 

Bugün birçok kira geliri beyan edilmezken, kacak onlarca apart varken sen ise Kızlı-erkekli dünyadan başlarsan elini yüzüne bulaştırmış olursun iste bu nedenle de dikkatli davranman gerekir. 

Elinde aslında başka imkanlar var, herseyi yasaya uygun hale getirirsen istemediğin durumu önlersin ama bunun için yasada olmayan olması da mümkün olmayan saçma açıklamalar yaparsan mağdur duruma düşürürsün ne vergi alırsın geriye ne de verilmemesini istemediğini. 

Türkiye'de birçok kaçakçı, vatandaş hakkını yiyen uckagitcilarda karşına özgürlük savaşçıları olarak çıkar. 

Yorumlar