Ana içeriğe atla

Dekolteye karşı olmak başka memeyi sevmek başka.Ülkede gündem yogun mesela balyoz kararları varken başka ne konuşulur aslında birçok şey. Mesela bu akşam Türkiye ile Estonya macı var onu konuşabilirdik ama aklımızda yine Hüseyin Çelik var. Son zamanlarda kaç tane cümle içinde Gözde Kansu lafı gecti bilemiyorum yalnız bu aralar Hüseyin Çelik'in sekreteri ile iliskisi olduğu birkaç cılız ses ile ifade edildi. Bunun üstüne gidilmedi zaten bu ülkede en şanssız Baykal zavallım yakalandı ve indirildi.

Oysa Baykal bana gore insanların istedikleri ile iliski kurabilmeleri konusunda   hem ecdadımız Osmanlı'dan hem de Adnan Menderes'ten daha özgürlükçü; ama kurban edildi ve buna da ülkeye demokrasi getireceğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu çanak tuttu. 

Neyse konudan epeyce uzaklaştık gelelim tekrar konumuza; Hüseyin Çelik ve dindarlar insanı günaha çağıran seylere karşı olabilirler ama bu onların günah işleme özgürlüğünü engellemez. Elbette bir fotograf karesinde bir antik donem heykelinin pipisine bakarken Hüseyin Bey'i görmek ve sadece onun akli seksteymis gibi göstermek yanlış hangimizin değil ki;

Dekolte karşıtı olmak başka güzel meme görünce dayanamamak başka. Okulda bir öğretmenin dekolteli gelip ergen cocuğunuzun aklını başından alması başka, sizin dekolteden fışkıran memeye bakmanız başka. 

Herkes özgür olsun diye tutturmamizda saçma bir boyuta gitmek üzere bugün sevgili Ahmet Hakan türbanlı bir öğretmenin mini eteğin okulda giyilmesine karşı olmadıgını söylüyor ve sonrasında d iste özgürlük diyor. 

Özgürlüğü bu kadar sulandiranlara soru çıplaklık da bir özgürlük o zaman bende ise çıplak gitmek istiyorum kim verecek benim özgürlüğümü buyurun bakalım. Ha ama türban serbest diyorsan kara çarşaf değil bilmem anlatabildim mı? Yani ölçü var, toplum dinamikleri var ozgurlukcuyuz diye sulandirmayin ya da okula eşofman ve iç çamaşırı ile gelinmesini destekleyin ya da kamuya. 

Ha yıllarca Allah Allah diye savaşmış bir ülkede de bırakın türban serbest olsun. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha