Öne Çıkan Yayın

Türbanını tak da gel kurbanın olam.

Ne meclisimiz varmış ama toplumu görüntü olarak temsil etmekten korkan bir meclis. O meclisin icinde başörtülü vekil olacak diye ödleri kopanlar var. Hergun gördüğümüz onlarca başörtülü varken mecliste bir tane bile olmaması ilginç. Araya sıkışmış bir kültüre sahip Turkiye.  Doğulu olmaması için Müziği'nden, ezanına giyimine kadar müdahale edilen, etnik kimliğinin üstüne basılan ama bir türlü sindirilemeyen topluluk yapısına sahip bir ulke.


Meclise de birgun türbanlı gelinmesinin onu açılmıştı. Aslında ironi de vardı hepimizde Merve Kavakçı olayında Erbakan'ı sadece biz değil aslında yenilikçi olduğunu söyleyen AKP'liler bile eleştirmekten çekinmiyordu.  Yani bugünün AKP tabanını oluşturanlar. Daha normal bir Turkiye hayal ediyorduk ve sanki ona biraz daha yaklaştık. Başörtüsü meclise girince normallesmeyecegiz normal olanları yaşadıktan sonra normalleşme sürecimiz başlayacak. 

CHP belki de başörtüsüne hayır diyerek elindeki önemli bir kitleyi kendisinde toplamak istiyor ancak sunu unutuyor o kitlenin gidecek başka yeri kalmadı artık. Bugün Mecliste nerdeyse sandığın %75'inin oyunu almış bir kitle karsi çıkmazken bu azınlığın çoğunluğa tahakümüdür. 

Yorumlar