Öne Çıkan Yayın

Sırrı Süreyya'yı gişede hüsran bekliyor.Sırrı Süreyya Önder , İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaymış partisine ve sevenlerine hayırlı olsun. İstanbul kimi için kurtarılacak bölge, ama Sırrı Süreyya kusura bakmasın ama çok övülüp gişe başarısı yakalamayan film gibi olacak sonu. Recep İvedik izlendiği bir toplumda sanatsal filmlere yer yok, halktan kopuk. Eğer halk diye anladığınız sadece size benzeyenler ise maalesef Sırrı Süreyya filmi de gişe başarısı yakalayamayacak.

Otobüs beklemekten bıkmış kitleyi ilgilendirmiyor, Taksim'de, Gezi'de ne olduğu ya da Suyu akmamış bir kitleyi de ilgilendirmiyor, çöpü toplanmamış kitlenin umurunda değil. Sosyal Demokratlar farklı bir İstanbul bıraktılar, şimdi de farklı bir İstanbul var. Aradan tam 20 Yıl geçti ama geçmiş izleri duruyor, İstanbullu affetmiyor, hizmet vermeyeni affetmiyor.

Eskiden de otobüste sıkış tıkıştı , şimdi de ama inanıyor, bir gün Metro ile evine hemen gideceğine inanıyor. Ağaçlarının kesildiğini düşünmüyor henüz çünkü pikniğini sahil kenarında yapıyor veyahut Belgrad Ormanına gidiyor. Zaten birçok kesimin parası yok o yüzden hem AVMlere para akıtıp hem de ağaç diyenlere bakmıyor.

Çevreyi kendinin sevdiklerine inat, o halk daha da seviyor çevresini, sen katedilmiş sahillerde tatil planı yaparken o gidip köyünde Ormanın, dağın havasını almaya koşuyor. Daha birçok sebep, yine İstanbul Topbaş'ın olacak.

Yorumlar