Ana içeriğe atla

Ölmesi için dua ettigimiz adamın arkasından ağladığımız da olur.

Fettullah Gülen hastalanmış sonra da kendisini arayanlara teşekkür etmek için mesaj yayınlamış yakıştırmadım ha çok mu umurunda değil ama ben yine de yazıyim.

Bir kere teşekkür edilenlerin yazılış bicimi birinden farklı ve tabii puntolari da eh o zaman bu biraz kullar arasında ayrım değil mı? Iman edenler arasında tek ayrım yolu Takva benim bildigim. Oysa Gülen isim isim yazmış. Bir acıdan bakınca da böbürlenme de diyebiliriz. O listedekilerle sunu kanıtlıyor diyor ki bak ben kimlerle iliski içindeyim.  Gururlanma var; sanki bana kimler tesekkur ediyor der gibi bir hal var. Bunlar benim için kriter ha Gülen için farklı amaçlar olabilir ancak ben basit söylemimi ortaya koyuyorum. 

Listeler haber sitelerinde var ancak birçok kesimden insan var listede. Ilginç ilan Pennsilvanya tarafına sitem eden MHP Oktay Vural ile taziye dilemiş. Eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan ki hatırlayın Bülent Ecevit Fetullah Gulen dar zamanlarda savunmuştur. Nice isimler var, Adnan Polat ornegin dikkat cekici bir isim. Gürsel Tekin'i de listede görüyoruz. Demek ki bu adamlar ve daha birçokları hocaya kayıtsız kalmamış. Hastalık, ölüm bizi birleştiriyor hatta ölmesi için dua ettigimiz adam olünce onunda arkasından ağlıyoruz. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha