Öne Çıkan Yayın

Biz hiç beraber olmadık ki, kamplaşalim.

Adaletin olmadıgı yerde kin artarak devam eder. Fenerbahçe ile Trabzonsporspor'un 2010-2011 şampiyonluk mücadelesinden sonra yaşanan süreç iyi yönetilmedigi ve adalet kor, topal bırakıldığı için bu takımlar arasında kin tohumları büyüyerek devam ediyor.

Adalet kupayı ona ya da buna vermemek değil, kendi icinde tutarlı kararları içermesidir. Yalnız bu sağlanamadı Türkiye bunu başaramadı, uzattı, erteledi kin ekti. 

Mesela taraftar gruplarına operasyon yapılıyor ve çeşitli suclara karıştığı belirtiliyor bunlar bilinmiyor muydu biliniyordu. Onların futbola kirletmesine izin verip, Gezi parki nedeniyle operasyon yapıp sonra da sucları var dersen mağdur yaratırsın. 

Ben Başbakan'dan şike sürecinde adalet beklerdim olmadı. 

Daha oncede belirttiğim hayattan futbolu alsanız bu olaylar durmaz. Çünkü adaleti, safa, adama , cemaate, ya da duruma, ekonomi'ye göre şekillendirme çabasına girersen hem sen hem de futbol kaybeder ve üstelik hangi etkinlik olursa olsun kamplaşma olur. 

Biri dün Esat'a kardeşim derken diğeri hemen o kardeşliğe sahip çıkıp boşluğu dolduruyorsa ikisi de samimi değildir.  

Düne kadar adam yerine koymadigin Ozdil'e bugün sahip çıkıyorsan sende çıkarcısın. 

Aslına bakarsanız biz bölünmüyoruz biz hiç beraber olmadık ki; kimimiz Kurt'e, kimimiz Alevi'ye kız vermedik. Kimimiz solcu, kimimiz sağcı olduk, olmadı bağlı olduğumuz illeri yok sayıp 35.5 olduk, Bafra olduk, Tarsus olduk. Biz hiç beraber olmadık ki ?

Yorumlar