Öne Çıkan Yayın

Bir İsviçre "Fatih"i yine Saraçoğlu Ovasında.


Tarih 16 Kasım 2005 sahada kimler vardı Google'dan bakıp öğrenebilirsiniz. Saha bugün ile aynı rakibimiz İsviçre ve saha kenarında teknik direktör Fatih Terim vardı. Yine böyle önemli bir maçtı. Sonrasını hepimiz biliyoruz.

Bugün yine önemli bir maça çıkıyoruz bu sefer rakip Hollanda stat aynı hoca aynı, hedef aynı Dünya Kupası. O gün saha dışında yine bir başka efendi adam vardı Mehmet Özdilek saygı duyduğumuz bügünde Hamza Hamzaoğlu var. 

Aradan tam 8 yıl gecmiş; ben maçı annemlerde izlemiştim bugün de evli bir adam olmama rağmen Bayram dolayısıyla yine annemlerde olacağım. Çalıştığım şirket aynı şirket.  

Birçok tesadüf var bugün umarız Saraçoğlu'nda tarih olaylar açısından tekerrür etmez. O gunün hükumeti ile bugünün hükumeti de aynı. 

İsviçre karşısında yaptıklarımızı umarım yapmayız o gün kenarda olan Fatih Terim bügünde kenarda olsa da ders aldığını umuyoruz. Terim umarım geçmişi hatırlıyordur gerçi hatırlamış olsa o gün takımı sahada ateşleyen Tuncay Şanlı kadroya alınırdı. Bir benzerlik daha buldum 8 yıl önce Türkiye'de olan Daum bugünde Türkiye'de.

O gün kalemizde Volkan vardı, bugün de Volkan var.Forvet hattımız da O gün Necati ve Hakan Şükür gibi iki Galatasaraylı var. Bugünde Burak Yılmaz ve Umut ben daha çok Umut Bulut'a güveniyorum. Bugün bir İsviçre maçı daha yaşatmasın Allah.Yorumlar