Ana içeriğe atla

OYun Bozanlar yüzünden OYuna başlatmıyoruz.

Başbakan Erdoğan korkmakta haklı. Tarihe bakınca Adnan Menderes, Turgut Özal gibi 2 sağ lider ki bunların ortak özelliği İslam'a yakın olmaları hayatlarını kaybettiler ve bunlardan Menderes'in idam edildiğini biliyoruz Özal'ın ise öldürülüp öldürülmediği konuşuluyor. Güçlü sağ liderlerden bir tek Süleyman Demirel hayatta kaldı o da zaman zaman muhalefete dusebildiğinden sanırım.

Erdoğan artık kelle koltukta bir liderdir.işte  bu yüzden korkması da doğal. Bugün AKP iktidarını doğal yollardan indirmek yerine gayri meşru yolla bunu deneyen büyük bie kitle var ve o kitlenin iktidarı ele geçirmesi durumunda da Erdoğan'ı pek de huzurlu bırakmayacaklar gibime geliyor. 

Türkiye bir kere daha iktidarı sandık dışında değiştirme peşinde. Darbe planları, Cunhuriyet mitingleri ve şimdi de sokak eylemleri amaç belli once Büyükşehirleri alacaklar bunlar İstanbul ve Ankara ve sonrasında da sıra iktidara gelecek. 

Unuttukları birşeyler var. Bu ülkede kimsenin özgürlük vermeyeceği kitlelere Erdoğan özgürce yaklaşıyor bunu anlamıyorlar. O yüzden de iktidar olamıyorlar. Hala biz Erdoğan'ı tartışılmıyoruz çünkü oyun bozanlar bir türlü oyuna başlamaya izin vermiyorlar. 


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha