Öne Çıkan Yayın

Hikayesi olan adam olmak istedim; çünkü adam olmanın bir sonraki basamağı oydu.Birkaç cümle karalamak istesem acaba cümleler benden kaçar mı? Bir insan kaçırdığı şanslar yanında üzüldüğü bir başka şey daha vardır kaçan uykusu.

Karakaçan bir eşek türü daha dogrusu adıdır. Kara olan kaşlar ise en güzel türküde işe yarar. Müjgan ismine hep sempatik bakıyorum artık ne zamanki öğrendim Kaş demek hep oturup ağlaşmak istedim müjganla.  

Mevsim sonbahar, kışa doğru gidiyor. Küçükken yıllar koşuyor deseler inanamazdım ama baktım ki inanıyorum artık, yıllar koşuyor o koştukça biz geçen yıllarımıza arkadan bakıyoruz. 

Gözü arkada kalmayanların ülkesinde arkasından vurulanların da bu kadar çok olması bana biraz ironik geliyor. Aslında biz ironi yeteneği de gelişmemiş bir milletiz. Gelişime diren bir toplumun sanırım gelişime en az direndiği anlar kompozisyon yazılan anlardı. Hepimiz girişir, gelişir ve mutlaka sonuca bağlanma gayretinde olurduk. 

Şair olsaydım ömrüm kafiye aramakla hikayeci olsaydım hikaye aramakla geçerdi ömrüm. Sanırım ben daha çok hikayesi olan adam olmak istedim. 

Çocukluğumda en çok ornek verilen adam olmakla ilgiliydi sonra baktım ki adamlar haklı o kadar az adam var ki gerçektende memlekette adama ihtiyaç var. 

Sözcüklerim birini etkilesin diye beklemiyorum zaten ben kendim yeterince etkileniyorum. 

Bazı insanların etiket fiyatları gercekten iyi ama inanın etiketleri kaldırsanız bakacaksınız ki 5 para etmiyorlar. 

Aşık Veysel bana hep Sivasli olmanın en güzel yani gibi gelir. 

Aklıma geldi de gariban olmak halı saha kenarında bekleyip, halı sahayı kiralayanların adam eksik olsun diye dua etmek. 

Garibanın olmanın zengin olmaktan çok daha fazla hikayesi var ama en güzel yani nedir derseniz daha çok dua etme imkanı veriyor. 

Tevbe edip bozma konusunda üstün meziyet gösteren insanoğlu kendisine en çok şans verilip bunları kolayca heba eden güzide varlık. 


Yorumlar