Ana içeriğe atla

Hepimiz bugün toprak olacağız ama topraklar ona kin kusanları konuşacakTürkiye Olimpiyatları kaybetti ama anladık bazı insanlar için hükümetin gitmesi herşeyden daha hayırlı ve sevinç bayraklarını açtılar biz olimpiyatı kaybedince. Bugüne kadar yapılmış Olimpiyatların şehir isimleri sorulur ancak hiçbirinde o dönemki hükümet sorulmaz hatta işi abartıp ileri götürelim, çok ilgilenen olmayınca siyasi tarih ya da konjüktür nedir kimse bilmez. 1896 yılında Atina'da Olimpiyatların yapıldığı bilir, 2008 Pekin bilinir, 2004 Atina bilinir, 2000 Sdyney bilir, 1988 Seul Olimpiyatları bilinir ama siyasi tarih nedir iktidarda kim vardır bilinmez. Hatta daha yakın tarihe gidelim 2012 Londra Olimpiyatlarında bile İngiltere Başbakanı kimdi bilinmez. Olimpiyatlar , şehirlerde , ülkelerde yapılır. Türkiye'de malesef olaylara siyasi bakıyoruz, ama Olimpiyat bize ayna tuttu, kim neye ne kadar siyasi bakıyor. AKP hükümeti karşıtları her yerde bayram yaparken ben ülkem adına üzüldüm, belki haketmiyoruz ama en azından hepimiz bu uğurda üzülebilir ve bundan siyaset devşirmeye biliriz.

Ülkeyi düşünenler, düşünmeyenler belli oldu. Atatürk'ün Zeki, Çevik ve Ahlaklı sporcularını tercih etmeyen bir hükümet var deseler, şikeye, dopinge bulaşmış deseler güzel bir eleştiri noktası olur ancak bakıyoruz tüm ülkeyi sevindirecek bir organizasyon alınmadı diyerek kına yakacaklar, zaten aynı kınacılar alsaydık da  çevre katliamı diyeceklerdi. Ancak güzel oldu, gerçekten bu ülkede AKP gitsin diye PKK eyleme başlasın, ekonomi kötü gitsin, siyasetten dışlanalım diyen o kadar çok insan var ki. Bu ülkeyi hala gerçek manada sevenler oldukça fazla ve bunlar o isimleri bir yerlere kayıt ediyorlar, onlara Allah gün yüzü göstermesin. İktidarda kimin olduğu beni ilgilendirir, ama biri iktidarda diye ülkemin kaybetmesini istemem.

Bu ülkenin gerçek vatandaşları da yavaş yavaş ortaya çıkıyor, Kan milliyetçisi olanlardan ziyade üstüne yaşadığı toprağin hakkını verenler milliyetçidir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye’de tanrıça var mı?

Yunan tanrıçalarını bugünün Türkiye’sinin güzel kadınlarına uyarlama gibi bir fikir geldi aklımıza, bu asla saygısızlık olarak algılanmamalı, sadece mitolojiyi günümüzle birleştirip, daha anlaşılır hale getirmek gerek. Andromakhe Hektor’un karısı, bugünkü karşılığını bulmak istersek Türkiye’de kim onunla aynı kaderi paylaşmak ister ki, kocasını savaşta kaybetmiş, oğlunu kaybetmiş, Türkiye’de bu tanıma uyan bir kadın var mı diye düşünüyorum, galiba yok. Burası boş kaldı, öneriler varsa alabiliriz. Afrodit diğer adıyla Venüs kim ne derse desin Türkiye’nin Afroditi bence Banu Alkan değil Hülya Avşar’dır. Bu konuda birçok tartışma yapılıp farklı adaylar gösterilebilir, ancak Hülya Avşar hep bir fenomendir ve öyle de kalacaktır. Artemis av tanrıçası, biraz Amazonluğu çağrıştırıyor buraya en yakın isim de bana göre Perihan Mağden’dir. Perihan Mağden’i özlüyoruz. Aslında edebiyat dünyasında Perihan Mağden ve Elif Şafak arasında gizli bir rekabet var gibi. Athena bu zeki kadının bugünkü Tür

Şerefsizlik de insani bir özellik.

İroniler ülkesinde yaşıyoruz, gerçekten ironik, ülkeyi yönetmeye talip olan bir Partinin Başkanı, Mustafa Destici çıkıyor diyor ki bize yumruk atana biz Kurşu atarız buna benzer birşey, Ne kadar bayağı ne kadar pespaye. Bu ülkeye gerçekten yazık, belli noktalara gelmiş adamların belli vasıflara sahip olması gerekiyor. İroniler bitmez, hikayesi çok bu ülkenin her gün yenisi yazılıyor ve ekleniyor bu hikayelere; ama şaşırtmıyor, battığımız pislik büyük gerçekten çok büyük ama bu battığımız pisliğin en büyük nedeni hepimizin ahlaklı gözükmek istemesi. Oysa şerefsizlik de bir sıfat ve içimizden bazıları bende dahil şerefsiz olabiliriz, ahlaklı davranmak için önce ne olduğumuzu kabul etmek önemli.

Ojeli eller ile rezil olunabilir.

Siyaset ve spor yazmaktan bıkıp usanıyor insan, zaten kendini tekrar eden konular, yıllar geçince bakıyorsun aslında aynı şeyleri konuşmuşsun. Bende Ojeden bahsetmek istiyorum. Ojeli elller genellikle güzel oluyor, siyah oje, kırmızı oje, beyaz oje yakışan ojeler, ama bazen öyle ojeler sürüyor ki kadınlar, anlamak mümkün değil, elin bütün ihtişamını götürdüğü gibi göz zevkininde içine edebiliyorlar. Siyah, Kırmızı ve Beyaz favorim. Kozmetik ile çok uzak aramız yakınında bile geçmiyoruz. Bakışlarımızın yargısıyla yazıyoruz. Yoksa hani moda falan hak getire, bakışların yargısı da ne kadar doğru bilemiyorum. Tired of writing politics and sports, people are already repeating themselves. I want to talk about nail polish. Hands with nail polish are usually beautiful, black nail polish, red nail polish, white nail polish that suits well, but sometimes such nail polish lasts that women are not able to understand, they can get into the eye pleasure as they take all the glory of the ha