Öne Çıkan Yayın

Hepimiz bugün toprak olacağız ama topraklar ona kin kusanları konuşacakTürkiye Olimpiyatları kaybetti ama anladık bazı insanlar için hükümetin gitmesi herşeyden daha hayırlı ve sevinç bayraklarını açtılar biz olimpiyatı kaybedince. Bugüne kadar yapılmış Olimpiyatların şehir isimleri sorulur ancak hiçbirinde o dönemki hükümet sorulmaz hatta işi abartıp ileri götürelim, çok ilgilenen olmayınca siyasi tarih ya da konjüktür nedir kimse bilmez. 1896 yılında Atina'da Olimpiyatların yapıldığı bilir, 2008 Pekin bilinir, 2004 Atina bilinir, 2000 Sdyney bilir, 1988 Seul Olimpiyatları bilinir ama siyasi tarih nedir iktidarda kim vardır bilinmez. Hatta daha yakın tarihe gidelim 2012 Londra Olimpiyatlarında bile İngiltere Başbakanı kimdi bilinmez. Olimpiyatlar , şehirlerde , ülkelerde yapılır. Türkiye'de malesef olaylara siyasi bakıyoruz, ama Olimpiyat bize ayna tuttu, kim neye ne kadar siyasi bakıyor. AKP hükümeti karşıtları her yerde bayram yaparken ben ülkem adına üzüldüm, belki haketmiyoruz ama en azından hepimiz bu uğurda üzülebilir ve bundan siyaset devşirmeye biliriz.

Ülkeyi düşünenler, düşünmeyenler belli oldu. Atatürk'ün Zeki, Çevik ve Ahlaklı sporcularını tercih etmeyen bir hükümet var deseler, şikeye, dopinge bulaşmış deseler güzel bir eleştiri noktası olur ancak bakıyoruz tüm ülkeyi sevindirecek bir organizasyon alınmadı diyerek kına yakacaklar, zaten aynı kınacılar alsaydık da  çevre katliamı diyeceklerdi. Ancak güzel oldu, gerçekten bu ülkede AKP gitsin diye PKK eyleme başlasın, ekonomi kötü gitsin, siyasetten dışlanalım diyen o kadar çok insan var ki. Bu ülkeyi hala gerçek manada sevenler oldukça fazla ve bunlar o isimleri bir yerlere kayıt ediyorlar, onlara Allah gün yüzü göstermesin. İktidarda kimin olduğu beni ilgilendirir, ama biri iktidarda diye ülkemin kaybetmesini istemem.

Bu ülkenin gerçek vatandaşları da yavaş yavaş ortaya çıkıyor, Kan milliyetçisi olanlardan ziyade üstüne yaşadığı toprağin hakkını verenler milliyetçidir.

Yorumlar