Öne Çıkan Yayın

Fırat Aydınus belki de Kırmızı Alarm veriyordu.

Dünyada gercekten barış isteyenlere yer yok. Dün sahaya atlayanlarda bizi böldüler.  Onlar çok büyük cezayı hakediyorlar, sadece taraftar değil onlar, başka fonksiyonları da var. Onlar ve bundan sonra onlar gibi davranacak olan herkes cezaya çarptırılmalı; ama öyle tribüne girmeme falan cezası da değil. Cezanın adı başka olmalı; mesela halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek var dahası Beşiktaş kulubü de maddi ve manevi tazminat davası acmalı gelebilecek olası seyircisiz maç cezaları için.

Tribüne girenleri sanki o kulüp seçiyormuş  gibi neden o kulübe ceza veriliyor anlamak mümkün değil, bir çalışan hem de seçilerek alınan bir çalışan işyerini yakinca ceza işverene verilmediği gibi, taraftarı seçemeyen bir kulübe nasıl ceza veriliyor anlamak mümkün değil. Dahası futbolu yönetsin diye koltuklarında oturanlardan ahlaksız olanların arkasında Kaya gibi durulurken neden ve neden sahaya atlayan seyircilerin cezalarını kulüpler çekiyor. 

Dünkü sahaya girmelere elbette değişik açılardan bakıp üstüne çok sayıda yorum yapmak mümkün; ama yok mu Çarşı-1453 falan gibi grupları bırakıp sadece temiz futbol isteyenlere yer yok mu?  

03 Temmuz'u, Gezi olaylarını aklı başında çözümlerle bertaraf etmeyenler, çirkinliklere göz yumanlar ve manipüle edenler hepsi suçlu. Bende gariban bir futbol seyircisi olarak şunu söylemeliyim kim benim hayatımdan sevincimi, hakkımı alıyorsa hepsine haram olsun. 

Maça gelince Beşiktaş dün eğer 5. Galibiyetini alsaydı kazan tüm futbol caimiasinda değil Galatasaray'da kaynayacaktı; ama artık tüm Türkiye'de kazan kaynıyor. 

Galatasaray yaralarını sarmış ve lige tekrar donmuş oldu. Beşiktaş'ın durumu ise belki de daha iyi olur. 
Güvenlik sahaya inilmesine izin vermemeliydi. Inince müdahale edilmemesini de Çarşıyı bitirmek diyerek adlandırmak ya da ders almak olarak adlandırmak da mümkün oda bakış açışıniza göre değişir. Herkes olabilir bu işin icinde , ama umarım sahaya inenler dediğim gibi insanları kin ve düşmanlığa sevk etmekten ceza almalı. Yorumlar