Öne Çıkan Yayın

Keşke insan önce kendisini evcilleştirseydi.O yada bu doğru söylüyor demiyorum, nereden bakarsanız orası haklı görünüyor. İçinde yaşamak lazım gerçi içinde yaşasanız da farketmiyor, yine aynı şey. İnsanlar ölüyor ama kimin ne için hiç birimiz bilmiyor, hepimiz bir hiç uğruna gidiyoruz, ölüyoruz, daha da acısı başkalarının ölümüne katkıda bulunuyoruz. Kendisi çok büyük gören insanoğlu, bence hayvanı evcilleştirmekle boşuna zaman kaybetmiş. Keşke kendisinden başlasaymış.

Mısır Genelkurmay Başkanı Abdülfettah El-Sisi ne demiş

"Siyasi çekişmenin ülkeyi karanlık bir tünele sokacağı, karşılıklı ölümlere yol açacağı ve dini temeller üzerinde bir anlaşmazlığa dönüşeceği noktasında uyarılarda bulunmuştuk. Geçmiş yönetim yanlıları,milli duruşlarını sorgulamalıdır. Ülkenin yıkılması, insanların hayatını kaybetmesi ve halkın güvenlik endişesi taşıması karşısında sessiz kalmayacağız"

Erdoğan da benzer şeyler söylüyor, Obama'da benzer şeyler söyler, kim haklı bilemeyeceğiz, hepsini Allah'a havale edelim, hadi kendimizi de ve o karar versin, ha birbirimize sorsak cevap belli, bir diğerimizi bir kaşık suda boğacak, hepimiz kardeşiz lafı da para etmez, Habil ile Kabil de kardeş değil miydi?. Ya Osmanlı Padişahları az mı kestiler, seyrettiler bir güç uğruna birbirlerini gırtlaklamalarını. 

Yorumlar